Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

telefon z anglii. kondensator 1uF/250V czy 1uK/250V?

14 Paź 2004 09:01 2672 7
  • Poziom 9  
    wyczytalem w innych postach, ze musze jeden kabel podlaczyc przez kondensator 1uF/250V ale ktorys z forumowiczow napisal, ze ma byc nieelektrolityczny. poszedlem wiec do sklepu i pani mi daje 1uK/250V i mowi, ze to jest nieelektrolit, a 1uF/250V to elektrolit. to w koncu ktory mam uzyc? kupilem oba, bo laik ze mnie ;)

• VIP Zasłużony dla elektroda
    W obydwu przypadkach to może być elektronit i nie elektrolit jak to sam określiłeś. A tej pani ze sklepu powiedz by zmieniła profesję. To co przytaczasz to tylko jest wartość pojemności kondensatora, bez względu na jego rodzaj.
    Pozdrawiam :wink:
  • Poziom 37  
    A telefon (o dzwonek konkretnie chyba chodzi) podłącz przez nieelektrolit.Chodzi o to żeby sygnał dzwonienia przepuszczał ale nie podtrzymywał linii.
  • Poziom 16  
    Kondensatory elktrolityczne są zazwyczaj w cylindrycznych, metalowych obudowach powleczonych materiałem izolującym (kolor czarny , zielony, niebieski...). Czasami "góra" takiej obudowy pozbawiona jest izolacji i widać jej metalową część. To co je wyróżnia to biegunowość, czyli posiadanie wyprowadzeń oznaczonych "+" i "-". Najczęściej na obudowie wyrażnie oznaczona jest jedna elktroda, zazwyczaj "minusowa" a dodatnia (+) ma dłuższe wyprowadzenie. Z tego wynika, że elktrolit ma najczęściej oznakowaną biegunowość.
    Kondensator "suchy" 1uF/250V będzie najczęściej "pastylką" lub prostokątem z tworzywa bez znaczków "+" lub "-"
  • Poziom 9  
    Chodzi o to żeby sygnał dzwonienia przepuszczał ale nie podtrzymywał linii? nie bardzo wiem o czym mowisz.
    podlaczylem najpierw 1uK/250V i byly zaklocenia wiec sprobowalem 1uF/250V i teraz jest dobrze tylko jeszcze jedno pytanko. co mam zrobic z ostatnim czwartym przewodem? zostawic luznym?
  • Poziom 16  
    Witam !
    PS. No tak. Myślę ,że Pani kogoś zastępuje...
    Pozdrowienia!

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Kondensator "suchy" jak napisał Leszek 55 ma ewentualnie oznaczoną okładzinę zewnętrzną i tu nie brać tego za "-"
  • Poziom 26  
    W kwestii wyglądu kondensatora, dodam że są kondensatory bez polaryzacji wyglądające jak elektrolit ale nie ma na obudowie oznaczenia polaryzacji.
    Co do podłączenia to wygląda to tak: linię należy podłączyć do zewnętrznej pary w gnieździe, a kondensator 1 uF do dwóch styków z prawej strony jeśli na gniazdo patrzymy od strony wtyczki i miejsce na języczek wtyczki jest u góry.
    8)