Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

telefon z anglii. kondensator 1uF/250V czy 1uK/250V?

smakubaku 14 Oct 2004 09:01 3152 7
 • #1
  smakubaku
  Level 10  
  wyczytalem w innych postach, ze musze jeden kabel podlaczyc przez kondensator 1uF/250V ale ktorys z forumowiczow napisal, ze ma byc nieelektrolityczny. poszedlem wiec do sklepu i pani mi daje 1uK/250V i mowi, ze to jest nieelektrolit, a 1uF/250V to elektrolit. to w koncu ktory mam uzyc? kupilem oba, bo laik ze mnie ;)
 • #2
  _PREDATOR_

  VIP Meritorious for electroda.pl
  W obydwu przypadkach to może być elektronit i nie elektrolit jak to sam określiłeś. A tej pani ze sklepu powiedz by zmieniła profesję. To co przytaczasz to tylko jest wartość pojemności kondensatora, bez względu na jego rodzaj.
  Pozdrawiam :wink:
 • #3
  Pi-Vo
  Level 37  
  A telefon (o dzwonek konkretnie chyba chodzi) podłącz przez nieelektrolit.Chodzi o to żeby sygnał dzwonienia przepuszczał ale nie podtrzymywał linii.
 • #4
  leszek65
  Level 16  
  Kondensatory elktrolityczne są zazwyczaj w cylindrycznych, metalowych obudowach powleczonych materiałem izolującym (kolor czarny , zielony, niebieski...). Czasami "góra" takiej obudowy pozbawiona jest izolacji i widać jej metalową część. To co je wyróżnia to biegunowość, czyli posiadanie wyprowadzeń oznaczonych "+" i "-". Najczęściej na obudowie wyrażnie oznaczona jest jedna elktroda, zazwyczaj "minusowa" a dodatnia (+) ma dłuższe wyprowadzenie. Z tego wynika, że elktrolit ma najczęściej oznakowaną biegunowość.
  Kondensator "suchy" 1uF/250V będzie najczęściej "pastylką" lub prostokątem z tworzywa bez znaczków "+" lub "-"
 • #5
  smakubaku
  Level 10  
  Chodzi o to żeby sygnał dzwonienia przepuszczał ale nie podtrzymywał linii? nie bardzo wiem o czym mowisz.
  podlaczylem najpierw 1uK/250V i byly zaklocenia wiec sprobowalem 1uF/250V i teraz jest dobrze tylko jeszcze jedno pytanko. co mam zrobic z ostatnim czwartym przewodem? zostawic luznym?
 • #6
  leszek65
  Level 16  
  Witam !
  PS. No tak. Myślę ,że Pani kogoś zastępuje...
  Pozdrowienia!
 • #7
  _PREDATOR_

  VIP Meritorious for electroda.pl
  Kondensator "suchy" jak napisał Leszek 55 ma ewentualnie oznaczoną okładzinę zewnętrzną i tu nie brać tego za "-"
 • #8
  Robewit
  Level 26  
  W kwestii wyglądu kondensatora, dodam że są kondensatory bez polaryzacji wyglądające jak elektrolit ale nie ma na obudowie oznaczenia polaryzacji.
  Co do podłączenia to wygląda to tak: linię należy podłączyć do zewnętrznej pary w gnieździe, a kondensator 1 uF do dwóch styków z prawej strony jeśli na gniazdo patrzymy od strony wtyczki i miejsce na języczek wtyczki jest u góry.
  8)