Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak doświetlić kamerę poprzez świtało IR ?

maylo 12 Jan 2011 13:40 2756 7
Fluke Kamera Termowizyjna
    maylo
    Level 26  
    Witam, niestety moja wiedza w tym temacie jest praktycznie zerowa a muszę coś takiego wykonać. Tzn. posiadam mała wodoszczelną kamerkę cofania zasilaną 12v. jest wystawiona na zewnątrz. wokoło soczewki są umieszczone malutkie diody IR. Wszystko było by ok ale kamera w ciemnościach widzi na 1-2 m... to co jest dalej to tylko kontury... Potrzebuje aby widziała w nocy na około 10 -15 m. Planowałem aby zakupić diodę z a..gro (nr 1402355853) z tym że nie mam pojęcia jak takie coś świeci i czy zda egzmian... rozumiem że dla nas świtało z tej diody będzie niewidoczne. i czy do takiej diody trzeba zastosować jakieś soczewki ?

Pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Fluke Kamera Termowizyjna
  • Helpful post
    p.w
    Level 12  
    Jedna dioda nie wystarczy , najlepszym rozwiązaniem byłoby kupić promiennik IR . Na tak duże odległości potrzeba dość dużego strumienia którego diody nie zapewnią
  • Fluke Kamera Termowizyjna
  • Helpful post
    c4r0
    Level 36  
    A nie może świecić normalnym światłem? Daj jakiś mały reflektor z żarówką pracujący na obniżonym prądzie - będzie świecił dość słabo w świetle widzialnym ale dawał dużo podczerwieni.
    maylo
    Level 26  
    Witam. No właśnie nie bardzo z normalnym światłem. Tzn u nas na "osiedlu" grasuje osoba notorycznie przebijająca opony w autach. Moje auto kilka krotnie również "ofiarą" tej osoby. Nie chcę tak po prostu spłoszyć tej osoby zapalającym się światłem(jeśli dał bym halogen z czujnkiem ruchu) a chcę wiedzieć kto to jest i odzyskać pieniądze za nowe opony...

Najlepszym rozwiązaniem było by pewnie kupić diodę laserową o mocy ok. 200mW pracującą w paśmie podczerwieni zrobić jakiś prosty kolimator aby wiązka sie rozszerzała ale nie całkowicie rozproszyła... i umieścić ją powyżej głów potencjalnych przechodniów aby nikt sobie wzroku nie uszkodził... ale taniej wyjdzie zapewne poszukać innej kamery...

Pozdrawiam
    c4r0
    Level 36  
    Napisales, ze to kamera cofania, wiec zalozylem ze potrzebna jest Ci do cofania...
    maylo
    Level 26  
    Dlatego cofania bo jest mała i nie rzuca się w oczy.
  • Helpful post
    lukas_jg
    Level 19  
    Zmyliłeś nas tą "kamerą cofania". Zawsze możesz dać kamerę w jednym miejscu i "doświetlenia" w innym - bliżej aut. Ważne, żeby świeciły "z kąta kamery"
    maylo
    Level 26  
    Witam , wiem troszkę zmyliłem - przepraszam, mogłem od razu napisać co i jak.
    Więc próby oświetlenia diodami IR niewiele dają tzn. obraz jest prześwietlony np. białe twarze przechodzących osób bez szczegółów zupełnie jak duchy... z zaprzyjaźnionego sklepu dostałem na testy 3 kamery z przeznaczeniem do monitoringu. Najlepiej wypadła kamera KPC136ZCP widzi w całkowitej ciemności na pewno ok. 10 metrów przy czym można rozpoznać twarz osoby. Pozostałe chociaż były droższe wypadły gorzej...

Kamerka cofania choć nowa pozostaje w pudełku. ew. mogę odsprzedać za połowę ceny...

Pozdrawiam i dziękuję za wszystkim za próbę pomocy :)