Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak świecących kontrolek od ładowania i od oleju

12 Sty 2011 14:19 1484 5
  • Poziom 14  
    Witam bardzo , mam taki problem a mianowicie mam opla-vekt. i od wczoraj zaświeciła mi się kontrolka od ładowania , pomyślałem alternator ale jednak nie po zgaszeniu silnika i ponownym przekręceniu kluczyka okazało się że żadna kontrolka nie działa ciemno , podświetlanie działa kontrolka od kierunków działa reszta padła ,sprawdziłem bezpiecznik , spalony więc wymieniłem na inny , na 20 A bo był 10 A miejsce bezpiecznika to nr.2 znalazłem na tym forum ze 20 ma być to taki wsadziłem , efekt taki ze jak przekręcę kluczyk to momentalnie się przepala , gdzieś jest zwarcie ale nie wiem gdzie mam szukać może ktoś z was miał taki przypadek reszta działa sprawdziłem ładowanie jakie jest , wyszło mi że 14,6 V czyli ok samochód odpala , z góry dziękuje .
  • Poziom 27  
    Witaj

Jaki to jest model opla vectry?

pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Trzeba licznik wyjąć bo tam musi być zwarcie a na pierwszym miejscu sprawdziłbym diodę przy kontrolce od ładowania, może się mylę ale może być ona na zwarciu i dlatego pali bezpiecznik
  • Specjalista grupy V.A.G.
  • Poziom 14  
    Witam bardzo , wersja to A 1,8 , dziękuje za szybkie odpowiedzi , też myślałem ze najszybciej sprawdzę odłączając licznik i tak zrobię ale dopiero w sobotę bo prędzej nie mam czasu , a odszukać zwarcie to nieraz bardzo szybciutko a nieraz jeden dzień nie starczy więc na sobotę bo mam cały dzień . Jak zobaczę i znajdę jaka jest przyczyna to na pewno dam znać co to było .
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich zainteresowanych w tej sprawie , więc tak odłączyłem licznik i nadal przepalał się bezpiecznik,więc szukam dalej , do zaoszczędzenia ilości bezpiecznika samochodowego używałem bezpiecznika od instalacji domowej esa.B10A dwa kabelki i podłączyłem pod pechowy bezpiecznik Nr2 ,po kilkunastu próbach znalazłem ,zwarcie było na zapalnice , więc odłączyłem je bo gniazdo było do wyrzucenia , teraz jest wszystko ok. Dziękuje wszystkim za porady pozdrawiam , zamykam temat.