Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z minolta 1600W Błąd przetw.-Taśma

12 Sty 2011 14:47 3860 12
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam problem z drukarką Konica Minolta 1600W. Na początku drukarka wskazywała ze skończył się czarny toner, wiec wymieniłem chip jednak drukarka nadal widziała problemy: a to że wszystkie sie skończyły a to jeden itp. Okazało się że zabrudzony był czujnik który przeczyściłem, wtedy błąd tonerów został rozwiązany jednak pojawił się nowy error. Pomarańczowa lampka miga dość szybko (według manuala zacięcie papieru). Drukarka po odpaleniu zapala sie na 1 sekundę ready, po czym przechodzi w error jednak wszystkie czynności idą dalej tzn. tasuje i sprawdza tonery nagrzewa wałek itd. trwa to jakieś 15s po czym staje i na tym koniec.
    Program do drukarki podaje takie info: Błąd przetw.-Taśma; Otw. i zamknij pokrywę.

Jeśli ktos wie co jest grane proszę o pomoc.
  • Poziom 11  
    Witam. Odświeżam temat, mam identyczny problem. Czy ktoś znalazł rozwiązane?
    Posiadam 1680MF.

Pozdrawiam
  • Spec od drukarek
    Sprawdź z innym chipem. Ostatnio miałem komunikat w HP, że kaseta nie ma zdjętych zabezpieczeń. Okazało się, że winny był chip.
  • Poziom 18  
    Witam odświeżam temat tym razem na mnie trafił taki problem
    czy ktoś zna rozwiązanie i może się nim podzielić.
  • Poziom 16  
    Dzień dobry.
    Odświeżam temat. Mam ten sam problem z Epsonem CX16 a to identyczna drukarka jak Konica Minolta 1600W. Czy ktoś już wpadł na to po jakiej stronie leży problem. Właścicielka powiedziała, że błąd wyskoczył mniej więcej po wymianie wszystkich tonerów przy czy widzę, że bęben jest uszkodzony w jednym miejscu a wałek na tonerze czarnym ma biały pasek po środku.
  • Poziom 18  
    U mnie winą był chip z czarnego tonera mimo ze nowy wprowadzał takie dziwne błędy po wymianie chipu ok .
  • Poziom 16  
    UWAGA błąd przetw. - Taśma otwórz i zamknij pokrywę. Po przeczytaniu jakiegoś zagranicznego forum udało się uruchomić urządzenie. Opisana była instrukcja aby wyłączyć drukarkę, otworzyć klapkę dostępu do tonerów i po poklei wyjąc tonery obracając na siłę wałek na którym są umieszczone. Po czym zamknąć klapkę i włączyć urządzenie. Drukarka powinna wykryć brak tonerów i to zasygnalizować na wyświetlaczu. Po kolei wkładany tonery. Przy wkładaniu każdego tonera należy zamknąć klapkę a drukarka sama przestawi się w miejsce brakującego wkładu. Po wszystkim drukarka pomieliła ok 5 minut i drukarka działa normalnie bez żadnego komunikatu na wyświetlaczu.
  • Poziom 10  
    To jest błąd pieca drukarki a nie chipów na tonerach one tu nie mają nic wspólnego z tym błędem.
  • Poziom 18  
    Nie masz kolego racji to nie wina pieca tylko partia chipów z wadliwym oprogramowaniem wprowadza takie zamieszanie przerobiłem to na kilku urządzeniach. Zawsze był problem z którymś chipem na tonerach- zamiennych.
  • Poziom 10  
    Nie zgodzę się bo miałem też kilka takich drukarek i wszystkie tonery w oryginale i nie ma mowy o żadnych chipach.
  • Poziom 18  
    To co dokładnie w tym piecu się uszkadza jak to naprawiasz opisz nam.
  • Poziom 10  
    Ja przekładam samą elektronikę z pieca bo mam dobre z uszkodzonym wałkiem niewiele roboty bardziej się nie zagłębiałem w temat bo tych piecy miałem z 15 sztuk.
  • Poziom 18  
    W piecu nie mamy tu elektroniki jedynie czujnik temperatury i termistory no i grzałka i jeden lub dwa czujniki flagowe a gdzie tu elektronika. Może już zakończmy to...