Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża Akai problem z cd

14 Paź 2004 10:06 1148 4
  • Poziom 11  
    Wieża to Akai model AC-MX115 problem jest tego typu że po włożeniu płyty nic się nie dzieje po czym wyskakuje brak płyty. Po zdjeciu obudowy widac że laser emituje wiązkę ale napęd nie obraca płyty sprawdziłem silniczek od napędu i jest ok. Napedem steruje układ KA 8309B i dalej przez tranzystor na silnik tranzystor sprawdzałem i wydaje się ok.Sprawdziłem napiecie na silniku i wyskakuje tylko na 0,5V.Możliwe ze uszkodzony jest układ? Mozna go jakoś sprawdzić? Spróbuje jeszcze poprawic lutowanie układu. Niewiem czy jak laser jest uszkodzony tez nie będzie obracał?
  • Specjalista AGD
    zacznij od czyszczenia lasera jeżeli elektronika nie zobaczy żę jest płyta to nie włączy obrotów silnika procedura wygląda tak wchodzi płyta mechanizm podnoosi sie włącza sie laser i podnosi soczewka i teraz nastepuje zogniskowanie na płycie i jeżeli np.jest brudny laser czy uszkodzony to nie nastąpi zogniskowanie lasera na płycie i nie ma informacji o włożonej płycie i nie włączy się obrót tależa tak że zostaw narazie w spokoju elektronikę i zajmij sie laserem
  • Poziom 11  
    Z czyszczenia lasera kicha dalej nic gdzie moge kupic laser do tego sprzetu?Ewentualnie jakis zamiennik. Laser ma oznaczenie 4J09. Jest wogule sens to naprawiać?
  • Poziom 20  
    Czym czysciles laser?Powinno sie to robic izopropanolem.Jesli to nie pomoze sprobuj przekrecic potencjometrem na laserze 2-3 razy w jedna i druga strone i ustaw w polozeniu przed ruszeniem potencjometra.Jak i to nie pomoze,przekrecaj lekko delikatnymi skokami potencjometr,az do przeczytania plyty.Skraca to zywotnosc lasera,ale i tak juz jest w kiepskim stanie.Potem to juz tylko wymiana.Masz mozliwosc zamieszczenia zdjecia owego lasera?
  • Poziom 11  
    Dzięki za info laser dokładnie wyczyszczony, troszke go podkręciłem i działa póki co.