Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pomoc ze zwrotką gdn 20/30

michal3060 12 Jan 2011 16:38 2750 13
    michal3060
    Level 14  
    Witam tak jak w.w potrzebuję pomocy przy projekcie ewentualnie pomocy doboru zwrotnicy do głośników tonsil znalazłem schemat takich samych głośników jak moje ale moje oryginalnie zwrotki nie miały proszę o rady pozdrawiam zamieszczam zchematr

to te zwrotki i takie same mam głosniki czy mam przystąpić do ich wykonania ??

Regulamin p.15. Proszę poprawić niechlujną pisownię! [Pablo]
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    nitros66
    Level 26  
    Ten głośnik pracował w zestawie zg30 c114/115 w zależności czy masz wersję 8 ohm lub 4ohm. Co chcesz użyć na górę?
    michal3060
    Level 14  
    no ja mam 8 ohm
    Regulamin p.15. [Pablo]
    nitros66
    Level 26  
    Ten głośnik był wykorzystany w zestawie zg30c115. Jako wysokotonowy użyj Tonsil GDWK 9/80 ( w oryginale były 9/40 ale producent zastąpił je mocniejsza wersją - spokojnie możesz stosować 9/80 ) . GDN pracował w obudowie zamkniętej 20l porządnie wytłumionej gąbką. Kolumny grały bardzo przyjemnie jak na budżetowe konstrukcje.
    Schemat zwrotnicy:
    https://obrazki.elektroda.pl/60_1255985405.jpg

Na GDN20/30 oparte były też ZG40c115 ale to będzie droższa konstrukcja ( 3 drogi )
    https://obrazki.elektroda.pl/9_1256022763.jpg
    Ponoć grały tez nie najgorzej, ale osobiście ich nie odsłuchiwałem. Wymiarów skrzyni nie posiadam.
    Poszukaj też tu może będzie jeszcze jakaś optymalizacja zwrotnic:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1457494.html

Pozdrawiam
    nitros66
    nitros66
    Level 26  
    Zapewne są firmy lub osoby które się tym zajmują - możliwe, że sprzedawca Ci po lutuje po godzinach - choć na nich radzę uważać. W gruncie rzeczy to raptam 15minut roboty i płytki nawet nie potrzeba bo zwrotnica nie jest aż tak skomplikowana.
    michal3060
    Level 14  
    A od nośnie tego, że lepiej zrobić samemu to na jakim matreriale ewentualnie można to robic
    nitros66
    Level 26  
    Możesz użyć laminatu i trawić płytki, wykorzystać jakąś płytę drewnianą ( wiórową, pilśnie etc. ) i łączyć wszystko na pająku, a elementy przyklejając np. klejem na gorą co do podłoża. Możesz elementy przeplatać przez podłoże użyć spinek, listw montażowych, łączówek lutowniczych itd. Możliwości od groma. Ważne żeby ułożenie elementów było odpowiednie.
    http://www.troelsgravesen.dk/coils.htm
    michal3060
    Level 14  
    A mam pytanie jeżeli chciałbym zrobić 3 drogi czyli dodać średnio tonowy to potrzebny był by mi przełącznik czy ktoś mógłby mi napisać ile on kosstuje i ewentualnie gdzie mógłbym go dostać również oznaczenie sredniotonowego nie jest wyraźne czy ktoś morze mi podać dokładne oznaczenie głośnika, żebym czegoś nie zepsuł.

Pozdrawiam
    nitros66
    Level 26  
    Jeśli koledze chodzi o tą wersję to średniotonowy to GD12/5/4 8ohm.
    https://obrazki.elektroda.pl/9_1256022763.jpg
    Do średniotonowego przecież nie ma żadnego przełącznika. Jest przy głośniku wysokotonowym. Możesz usunąć regulacje i wybrać wersję z wyeksponowaną góra lub nieco wycofaną. Przełącznik ( w oryginale obrotowy) kupisz w każdym sklepie elektronicznym. Chyba schemat jest nie kompletny - brak wartości indukcyjności cewek.
    michal3060
    Level 14  
    w oryginale przełącznik jest a jest może taka możliwość by zrobić to wszystko beż tego przełącznika. Proszę o kompletny schemat gdyż chciałbym zrobić wg niego zwrotnicę ale jeżeli schemat nie kompletny to nie mam co się zabierać do roboty.
    POZDRAWIAM
    nitros66
    Level 26  
    michal3060 wrote:
    w oryginale przełącznik jest a jest może taka możliwość by zrobić to wszystko beż tego przełącznika. Proszę o kompletny schemat gdyż chciałbym zrobić wg niego zwrotnicę ale jeżeli schemat nie kompletny to nie mam co się zabierać do roboty.
    POZDRAWIAM

Coś cienko z Twoją wiedzą :!:
    Wywalić wyłącznik nie problem:

Zwora zielona wysokie tony głośniejsze, czerwona wycofane. Gorzej z cewkami bo wartości nie mogę się doszukać w sieci ani w moich zbiorach.
    Zainteresuj się aukcją nr 1376984636 nie musisz kupować gotowców pogadaj z gościem może Ci wartości cewek poda. Zawsze możesz zbudować wersję 2 drożną, gra naprawdę nieźle.
    michal3060
    Level 14  
    Myślisz, że warto to kupić>? Masz racje moja wiedza na temat zwrtoek jest prawie 0 więc jeszcze pytanie opłaca siekuować czy zrobić samemu odpowiedz dlaczego kupować/robić i z uwagi na co lepiej kupic/zrobić

Pozdrawiam
    nitros66
    Level 26  
    Będzie to dla Ciebie "poligon doświadczalny". Na Twoim miejscu robiłbym 2 drogi. Schemat i wymiary skrzyni masz, tylko kupić elementy i połączyć. Jeśli jednak wybierzesz 3 drogi to wiedz, że zwrotnice z aukcji co prawda są kompletne i do tego głośnik średniotonowe wraz z komorami ale są stare. Można to wziąć za 50 a nawet 65zł ale i tak grzebanie w zwrotnicy Cię nie ominie - wymiana kondensatorów. Odpowiedz sobie na pytanie czy dasz radę bo porywać się z motyką na słońce tzn na 3 drogi nie ma sensu. Podstawowe elementy do zwrotnic kupisz w polinku.
    michal3060
    Level 14  
    Hmm dam rade samemu zrobić tylko bym musiał mieć schemat i napisany co trzeba kupic mam obudowy do popularny 115'tek i głośniki po renowacji 20/30 i 9/80 ale nie mam zwrotnicy a zależy mi na nich więc z częściami problemu nie będę miał i robieniem wiec nie robię 3 way a zrobię 2 jutro wstawię foty moich kolumn po renowacji nie maja one zwrotnic ORYGINALNIE co mnie dobiło i właśnie z tego powodu chciałbym je zrobić.