Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

megane 2000r. 1.6 16V zablokowana skrzynia

12 Jan 2011 16:42 8179 7
  • Level 21  
    Witam
    zablokowała mi się skrzynia biegów, nie moge włączyć żadnego biegu oprócz 5, jak chce wbić jakiś inny bieg to jest opor i nie mozna drążka popchnać,
    byłem u mechanika, odkręcił jakąś pokrywę i z tamtąd próbował włączyć bieg, ale się nie dało, stwierdził że skrzynia jest zablokowana i że jest do wymiany,
    rozmawiałem też z mechanikiem z ASO renault i powiedział że niekoniecznie skrzynia musi być do wymiany po zablokowaniu, natomiast najprawdopodobniej trzeba ją będzie i tak wyciągnąć, no ale do ASO nie pojade bo wiadomo... a sam też nie zrobie bo sie nie znam,
    mam w sumie 2 opcje:

1.mechanik bierze ok.350zl za wyjęcie zapsutej skrzyni i włożenie nowej do tego dochodzi cena oleju i jakieś tam uszczelki, zawozi skrzynię do firmy która zajmuje się wyłącznie naprawą skrzyń biegów i wymienia ją na regenerowaną z 2 miesięczną gwarancją za 900zl

2.znalazłem mechanika który sam podejmie się naprawy skrzyni, 600zl sama robocizna no i do tego części oleje itd, w tym przypadku (zakładając uczciwość mechanika :) ) jeżeli w skrzyni nic się za bardzo nie popsuło wyjdzie najtaniej, ale jeżeli są jakieś większe uszkodzenia w skrzyni (lub mechanik będzie uczciwy inaczej) to chyba może to kosztować jeszcze więcej niż w pierwszym przypadku?
    może ktoś mógłby mi coś doradzić bo sam już nie wiem...
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 32  
    Witam , nie jedz do mechanika bo to zdziercy i szuje tylko czekają by djanj okraść i napsuć wiecej :oops: :shocked!: .
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Biorąc pod uwagę to co zacny kol. Wopor pisze, to wybieraj bramkę numer 1 :D
  • Level 21  
    widzę że kogoś uraziłem, co nie było moim zamiarem, tak jak pisalem wcześniej nie znam się na tym, a nie raz już zostałem oszukany (wiadomo nie wszyscy są uczciwi), natomiast biorąc pod uwagę koszt naprawy muszę wziąść wszystko pod uwagę i wybrać bezpieczniejszą opcję, natomiast jeżeli ktoś jest z woj. śląskiego i zna się na skrzyniach, jest w stanie to naprawić, to prosiłbym o informacje
  • Level 9  
    Przytarł się tryb 5 biegu i nie odskoczył
    brak oleju w skrzyni lub stary zalać nowym
    rozpędzić auto do 70-80 na godzinę trochę ciężko ruszyć
    próbować wrzucać biegi
    powinno odpuścić po około 5 -10 km pomogło już kilku osobom
    Miałem to samo w kangoo
  • Level 21  
    problem rozwiązany, rozwiązanie znalazłem na innym forum, jak odszukam stronę to wkleję linka do źródła,
    wystarczyło odkręcić korek wlewu oleju do skrzyni i dłuższym śrubokrętem popchnąć wodzik, który z charakterystycznym kliknięciem wskoczył na miejsce,
    z jakiegoś powodu wodzik wysunął się za daleko, nie wiem czy to całkowicie rozwiązało sprawę i czy sytuacja się nie powtórzy, ale jeżdże już kilka tygodni i nic się nie dzieje
  • Level 1  
    witam.
    nie ukrywam,że zalogowałem się tylko po to aby przeczytać ten wątek o scenicu. Posiadam ten sam model i mam wlaśnie ten sam problem, proszę mi napisać na maila albo tutaj co dokładnie mam zrobić. I czy ta usterka nie powróciła u Pana..Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.
  • Level 21  
    Jeżdże już od końca stycznia po odblokowaniu skrzyni i narazie nic się nie dzieje