Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagłośnienie kapeli góralskiej.

zygmusc 12 Jan 2011 17:23 1129 2
    zygmusc
    Level 2  
    Witam!

Poszukuję pomocy w wyborze nagłośnienia dla kapeli góralskiej. Potrzebuję cały zestaw, wysłałem zapytanie do kilku firm, które sprzedają tego typu sprzęt, ale olali moje maile sikiem prostym.

Instrumentarium:
    - skrzypce
    - akordeon
    - kontrabas
    - wokale

W różnych konfiguracjach, jeżeli chodzi o ilość instrumentów. Zależałoby mi, żeby zestaw jak najmniej ograniczał swobodę. I tu już pierwsze pytania: jakie mikrofony dobrze jest zastosować do skrzypiec, akordeonu i kontrabasu? Wolałbym, żeby odbyło się bez statywów, raczej jakieś małe, a dobre mikrofony bezprzewodowe. Akordeon musi być nagłośniony z obu stron (strona melodyczna i basowa). Drugie pytanie: czy do śpiewania nadają się jakiekolwiek mikrofony, które zakłada się na głowę? Jeżeli okaże się, że to by była jakaś kosmiczna inwestycja, to jaki opcjonalny zestaw (na statywach w tym przypadku) można brać pod uwagę?

Druga sprawa- chciałbym mieć możliwość nagrywania tego- ale tu chyba zamiast miksera z nagrywarką, wziąłbym mikser i małego laptopa. Jaki mikser wybrać?

Trzecia sprawa- interesowałby mnie przynajmniej jeden, jakiś bardzo zgrabny odsłuch. No i kolumny- tu kolejne pytanie- czy aktywne, czy pasywne? Jeździmy osobówkami, tak że przy wyborze kolumn bardzo ważne są dla mnie gabaryty. I żeby to były głośniki, które oprócz basu i gwizdków grają też środek- to jest ważne w muzyce tego typu, który my wykonujemy...

Jest ktoś, kto może mi coś mądrego na ten temat podpowiedzieć? Bo tracę nadzieję. Nie chcę kupić najtańszego shitu, ale też nie mam jakiś specjalnych ciągotek do rozwalania kasy. Chciałbym żeby to był w miarę przyzwoity sprzęt, za rozsądne pieniądze. Nie zależy mi na jakiejś wielkiej mocy- coś na imprezy wewnątrz, około 100 osobowe.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie!
    misiekan854
    Level 17  
    Pierwsza i najważniejsza sprawa - nie napisałeś jaki masz budżet! Niestety chyba nie mamy na forum jasnowidzów, a jeżeli takowi są to może mogliby mi przyszłość przepowiedzieć?? :D

Tak to możemy sobie gdybać, skończy się na tym że to będzie kosztować 30-40 kzł...
    User removed account
    User removed account