Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Agis Mini, Fiat Panda, dziwne objawy na LPG

m5r 12 Jan 2011 17:32 2564 6
 • #1
  m5r
  Level 9  
  Witam,
  miałem problem z zaśniedziałym gniazdem bezpiecznika i najprawdopodobniej na sterowniku mam błąd zasilania. Fizycznie problem usunąłem poprzez montaż wodoodpornej podstawki bezpiecznika, ale błędu z centralki nie usuwałem. Moje pytanie brzmi - czy jest możliwe, że błąd w centralce spowodowany zbyt niskim napięciem zasilania odcina mi teraz dopływ gaz po przekroczeniu określonych obrotów silnika? Czy może niesłusznie łączę te dwie rzeczy? Słyszałem kiedyś, że tylko w autach z automatyczna skrzynią jest tak zaprogramowane, żeby odcinało dopływ gazu w momencie gdy sterownik posiada jakiś nieusunięty błąd. Dziękuję.
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  ElpigazN
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Usuń błąd z centralki to będziesz wiedział. Sam błąd w pamięci nie powinien dawać takich objawów.
 • #3
  m5r
  Level 9  
  No właśnie - tylko, że już raz miałem taki sam przypadek. Podjechałem do gazownika, który usunął błąd, skasował mnie 60 zł a po kilkuset kilometrach problem znowu się pojawił. Podstawkę bezpiecznika wymieniłem dopiero wtedy, kiedy auto znowu zaczęło tracić moc na wyższych obrotach i teraz się waham, czy znowu wywalić 60 zł na wykasowanie błędu zasilania czy może to zupełnie są dwie niezwiązane ze sobą rzeczy i samo kasowanie nic nie pomoże.
 • #4
  ElpigazN
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Moim zdaniem nic nie pomoże. Kup sobie kabelek na alledrogo taniej cię na przyszłość wyniesie sprawdzanie.
 • #5
  m5r
  Level 9  
  Co w takim razie może być przyczyną utraty mocy na wyższych obrotach? W zasadzie niekiedy udaje mi się wprowadzić auto na wyższe obroty, ale pod warunkiem że przyspieszam delikatnie, dopiero wciśnięcie pedału gazu do oporu powoduje gwałtowny spadek mocy. Kilka razy problem zniknął na ileś tam kilometrów po odłączeniu jednej z kostek przy komputerze.
 • #6
  ElpigazN
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Zbyt bogata lub zbyt uboga mieszanka.
 • #7
  m5r
  Level 9  
  Pojechałem do gazownika - nie było żadnego błędu, ale komputer jest do wymiany - przy przełączeniu na gaz podawał jednocześnie i gaz i benzynę. Dobrze, że mam jeszcze gwarancję...