Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia N95 Odwrócony napis startowy

12 Sty 2011 17:55 2747 13
  • Poziom 9  
    Witam
    Jakiś czas temu wymieniłem w swojej Nokii wyświetlacz wraz ze sliderem.
    Przez pewien czas wszystko działało w jak największym porządku, poza przyspieszonym wyczerpywaniem się baterii (z 3 dni na 1).
    Po pewnym czasie zacząłem mieć problemy z górną klawiaturą (mozolnie pracowały dwa klawisze nawigacyjne). Po rozkręceniu przedniego panelu okazało się, że gumki pod klawiaturą nie chodzą jak trzeba. przy okazji oczyściłem zawartość przedniego panelu. W tym celu odpiąłem przedni panel od reszty telefonu.
    Prawdziwy problem zaczął się po skręceniu telefonu:
    -po uruchomieniu podświetlały się obie klawiaturki, dało się słyszeć charakterystyczne "pipnięcie" startowe telefonu, jednak na wyświetlaczu na białym, podświetlanym ekranie pokazuje się w górnej części ekranu tylko odwrócony napis Nokia, następnie na środku białego tła pokazuje się kilkumilimetrowy, zamazany niebieskawy pasek, a po jego wygaśnięciu ponownie pokazuje się odwrócony napis Nokia.
    Próbowałem zmieniać kartę SIM, wyjmować kartę pamięci, ponownie odpinałem slider z obu stron, jednak nic się nie zmieniło.
    Na telefonie mam zapisane numery telefonow, których nie mam na karcie, dlatego prosiłbym o pomoc w uratowaniu telefoniku
  • Moderator - GSM
    Wymień taśmę.
  • Poziom 26  
    Jak napisał przedmówca tasiemka do wymiany na 100%.
  • Poziom 38  
    Sądząc po objawach, pewnie LCD jest nieoryginalny? (szybko rozładowuje baterię). Może być uszkodzona taśma, tak jak piszą koledzy wyżej, albo też LCD.
  • Poziom 11  
    Dolnącze się do kolegów u góry na 100% też kiedyś miałem taki problem z taśmą w tym telefonie.
    pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    OK, zamawiam w takim razie taśmę;D zobaczymy co się okaże
  • Moderator - GSM
    barabash19 napisał:
    OK, zamawiam w takim razie taśmę;D zobaczymy co się okaże

Tylko zamów oryginał nie jakiś super mega HQ oryginalny serwisowy za 20 zł bo za 2 tygodnie będziesz miał to samo ;-)
  • Poziom 9  
    Wymieniłem w telefonie taśmę, przy okazji mikrofon i głośnik.
    Błąd po podłączeniu nie zniknął;/ Dalej wyświetla się odwrócony napis Nokia w górnej części ekranu, a następnie niebieskawy pasek przez środek ekranu, po czym ekran robi się biały.
    Czy ma ktoś może jakieś inne pomysły na diagnozę mojego telefonu tak, żeby nie formatować softu (numery telefonu)???
  • Poziom 15  
    Ja także bym obstawiał problem z taśmą aczkolwiek chętnie się dowiem od autora czy przyczyna tkwiła w lcd czy taśmie.
  • Poziom 9  
    Lcd wymieniałem w sierpniu, do tej pory działał normalnie (poza zwiększonym poborem mocy).
    Problem zaczął się po odpięciu slider-a od płyty głównej oraz wyjęciu taśmy od LCD z zaczepu. Na wymianę taśmy do slider-a z przednia kamerką wydałem 50zl, zakup LCD- kolejne kilkadziesiąt zl...
    Może lepiej przejść się do komisu, bo jeśli to nie LCD to kolejne pieniądze stracone;/
  • Poziom 24  
    Na tym właśnie to polega ,trzeba stracić aby sprawdzić ,a serwis własnie za takie usterki pobiera pieniądze za naprawę i tu sprawa się zamyka ,jak ci się zepsuje samochód a się nie znasz dajesz do mechanika ,dalej odpowiedz sobie sam .Na odległośc często teorie się nie sporawadzają i trzeba zainwestować ,nawet stracić aby sprawdzić .
  • Poziom 19  
    Zobacz jeszcze złącza taśmy z LCD, albo też w ścieżkach wyświetlacza coś poszło.
  • Poziom 9  
    Po wielu nieudanych próbach "reaktywacji" telefonu własnymi siłami zdecydowałem się oddać telefon do serwisu.
    Zgodnie z ich diagnozą uszkodzony jest wyświetlacz ale najciekawsze jest to, że uszkodzona jest także nowa taśma, która kupiłem na Allegro za 40zl (plus przesyłka). Taśma miała uszkodzony m.in. klawisz nawigacji a dodatkowo kamera na taśmie była atrapa!!!
    Towar odesłałem do sprzedawcy. Zobaczymy czy jak dostanę kolejną (oby tym razem sprawną) okaże się, że wyświetlacz zadziała ( w końcu taśma łączy LCD z płytą główną)