Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nie moge wlaczyc laptopa HP Pavilon 6000

hosemariano 12 Jan 2011 19:00 3573 6
    hosemariano
    Level 11  
    Witam!

Mam problem z laptopem. Otoz od pewnego czasu nie wyswietla mi screenu, ekran czarny a stalo sie to w momencie gdy wyjmowalem cabel VGA z projektora i jednoczesnie wylaczalem laptopa (pospiech). No ale ten problem mnie nie razil bo i tak na codzien uzywam zew projektora VGA. Zrobilem recovery systemu i obraz pojawil sie na 2 dni ale ponownie znikl.

Potem nie wiem co sie stalo ale przy wlaczaniu systemu zawsze pojawialo sie wejscie do biosa (czarny ekran HP i opcje del, F10 itp) ale naciskalem ENTER i po zapipczeniu paru sygnalow (biosowskich) windows odpalal sie normalnie.

I tak przez ok 2-3 miesiace jakos z tym zylem.

Natomiast wczoraj gdy chcialem wlaczyc playera zeby movie obejrzec to pol ekranu na dole (obraz na projektorze oczywiscie) bylo takie w paski jak snieg na starych tv i laptop zawiesil sie calkowicie, wiec soft restart i ruszyl odnowa.
    2 gie podjescie do obejrzenia movie i znow to samo.

No to ja znowu ctrl+alt+del i....no wlasnie i jak sie wylaczyl to koniec.

Teraz jak wlaczam to probuje sie odpalic, wentylator sie wlacza ale na wolnych obrotach, dziwny dzwiek jakby twardego dysku taki krotki pisk (nie jestem pewien czy HDD czy cos innego) i sie wylacza. I sam probuje wlaczyc i znowy po 5 sekundach wylacza i tak non stop. Nic nie widac, nic nie moge zrobic.
    Jedynie wyjecie baterii pomaga aby juz sie nie sam wlaczal i wylaczal.

Mam bardzo wazne zdjecia do zgrania wiec prosze o jakokolwiek pomoc.

Aha jedyne co dziala to podczas tego 5 sekundowego wlaczania jak przytrzymam F10 to tak juz zamiera (nie wylacza sie) z tym ze nic nie widac i nie slychac aby HDD chodzil czy system sie instalowal. Obrazu brak zarowno na screenie jak i projektorze zewnetrznym.

Pomozcie prosze

Z gory dzieki
    marci_n
    Level 17  
    Myślę że to wkładanie wtyczki nie miało wpływu na powstanie usterki. Natomiast co do samej usterki to najprawdopodobniej doświadczyłeś standardowego problemu laptopów firmy HP serii pavilion. Np tutaj masz podobna usterkę. Do naprawy (a w zasadzie przelutowania) układ graficzny lub cała płyta do wymiany. Wyciągnąć dysk twardy, podłączyć przez przejsciówkę sata-usb do innego kompa i zgrać zdjęcia. Takie rozwiązanie Ci pozostaje.
    hosemariano
    Level 11  
    Czyli jest szansa ze to nie HDD? I raczej oddzyskam dane?

Dodano po 3 [minuty]:

Dzieki wielkie!

Tak tez bede probowal zrobic.

Tylko jak wyjac twardy gdy nigdy tego nie robilem?
    gdkj
    Level 26  
    Schowany pod klapką pod spodem ?
    Pozdrawiam.
    hosemariano
    Level 11  
    no wlasnie odkrecilem i widze go ale czy siedzi na jakis zatrzaskach czy musze czyms podwazyc aby go wyjac?

A moze sprobowac przed tym wyjac na chwile ta baterie co jest w srodku i a tym samym zresetowac bios i wtedy moze cos sie naprawi?
  • Helpful post
    foldback
    Level 29  
    Odkręcasz zaślepkę dysku, wyciągasz dysk za czarną taśmę, najpierw poziomo w stronę boku laptopa. Gdy wysunie się z gniazda wyciągasz dysk, ściągasz plastykową przejściówkę HP z dysku i masz standardowe gniazdo zasilania i SATA można podłączyć bezpośrednio do PC lub przez przejściówkę SATA->USB.
    Co do usterki to nie pomoże wyjęcie baterii. Uszkodził się układ graficzny Nvidii GF do wymiany na nową poprawioną wersję +09. Inna naprawa jest bezsensu, gdyż po jakimś czasie będzie powtórka z rozrywki. Typ układu zależny jest od dokładnego modelu laptopa( lub oznaczenia płyty itp.)
    hosemariano
    Level 11  
    ok dzieki wielkie

Bede probowal tak zrobic. Ciagle mam nadzieje ze to tylko grafika poleciala bo wogole wlaczyc sie nie chce a dioda od HDD zapala sie tylko na moment i gasnie.