Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Lublin-dobór,instalacja kompensatora mocy biernej

pporocki 12 Sty 2011 20:31 1271 4
 • #1
  pporocki
  Poziom 9  
  Lublin; moc przyłączeniowa 20kW.
  Opłaty za zwroty mocy biernej stają się bolesne na rachunkach.
  Ilościowo jest to około 1000kVArh miesięcznie, kwotowo prawie 600zł netto/mc.

  Interesuje mnie oszacowaniu kosztu zakupu i instalacji urządzenia do kompensacji mocy biernej, odpowiedniego do mojej instalacji. Jeśli szacowany koszt będzie gwarantował satysfakcjonujący zwrot z inwestycji, zlecę montaż.

  Dalsze szczegóły po przesłaniu prywatnej wiadomości. Dziękuję.
 • #2
  normann76
  Poziom 12  
  Witam.Jeżeli jest to jedno urządzenie - silnik to może pan na początek równolegle dołączyć kondensator 5kVar spadnie panu rachunek do ok 150-200 zł. Do takiej mocy powinien być nieco większy 6-7kVar żeby całkowicie skompensować moc (można obliczyć dokładniej na podstawie rachunku za energię). Jeżeli jest to większa ilość urządzeń 2-3 to można odpowiednio dobrać moc kondensatorów do poszczególnych obciążeń, nie koniecznie trzeba natychmiast ładować się w koszty i montować regulator 20kW to nie tak dużo .

  Pozdrawiam
 • #4
  kazik70
  Poziom 28  
  Z nam jednego dobrego energoelektryka w Lublinie, nie wiem czy by się chciał tym zająć ale na pw mogę podać nr telefonu.
 • #5
  pporocki
  Poziom 9  
  Witam,

  są to komputery - kilkadziesiąt sztuk. Dobezpieczone zasilaczami UPS. UPS-y są różne - zarówno "online" jak i "line interactive". Dziękuję za dotychczasowe kontakty.