Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Integra 32 przeprogramowanie wejść i wyjść

12 Sty 2011 20:36 3809 3
  • Poziom 9  
    Witam, mam pytanie jak przeprogramować w centrali Integra 32 za pomocą manipulatora wyjścia i wejścia.
    Wyjaśniam: chciałbym żeby podział w instalacji był na 2 strefy i to już w centrali, np: Out 1 +COM - zasilanie dla I grupy czujek, Z5 + COM - NC, Z6 + COM - sabotaż. AUX + COM - zasilanie dla II grupy czujek, Z1 + COM - NC, Z2 + COM - sabotaż. Sygnalizator bez własnego zasilania miałby wtedy być podłączony do zacisku OUT 2 i COM, natomiast sabotaż sygnalizatora byłby na Z8 i COM.
    Wiem, że to takie bawienie się trochę i rozdrabnianie ale jakoś wydaje się być lepszym rozwiązaniem. Takie jest moje zdanie a co koledzy o tym sądzą?
    Pozdrawiam.
  • OptexOptex
  • Poziom 38  
    Jak pytasz jak to zrobić to zastanów się czy po twojej integracji będzie to działało?
    Jak już musisz to zrobić to poczytaj instrukcję>
  • OptexOptex
  • Poziom 18  
    Witam. Nie wiem czy o to dokładnie tobie chodzi. Menu manipulatora jest bardzo przejrzyste.
    Wejścia ustawiasz sobie tak jak chcesz żeby działały, typ, reakcja, itd
    Wyjście OUT 1 jako typ 41(zasilanie) na I grupę czujników
    Wyjście OUT 2 jako typ 1 (alarm włamaniowy)
    Wyjście AUX ma zawsze zasilanie

Wady tego rozwiązania sygnalizacja Optyczna i Akustyczna jest sterowana z jednego wyjścia

Jeżeli chodzi tobie o rozdział zasilania to zobacz jak działa Link Przy testach z Integrą 128 rozłanczał szybciej niż centrala
  • Poziom 32  
    Masz tam jeszcze 6 wyjść niskoprądowych które z powodzeniem możesz zastosować dodając do każdego z tych wyjść przekażnik np. PU-1 PULSARA. Wyjścia mają po 50mA obciążalności lecz jak zastosujesz przekażnik to prąd bedzie taki jak daje wyjście zasilające centrali (1.2A).Optykę czy akustykę z sygnalizatora podłącz tak by prąd zasilajacy sygnalizator płynął przez bezpiecznik 1A który znajduje się na płytce przekaznika PU-1, wtedy to podczas sabotażu kiedy "losowo" mogą być zwarte przewody zasilania nie wpłynie to na zanik napięcia na wyjściu centrali więc można jedno (są 2 ) z wyjsc wysokopradowych zapriogramować jako zasilajace a wyjscia niskopradowe jako akustyka nr 3 i optyka nr 4 ,stosujac dwa takie przekazniki masz rozdzielone zasilania i możesz wtedy zaprogramować różne czasy działania optyki i akustyki.Co do zaprogramowania z klawiatury to menu centrali jest dosyć przejrzyste i łatwo się to programuje jeśli uważnie przeczytasz instrukcję.