Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc przy wyborze kina domowego YAMAHY

12 Sty 2011 20:53 1312 9
  • Poziom 11  
    Od jakiegoś czasu powoli (na razie brak pełnej gotówki ;P ) szukam kina domowego. Posiadam wieżę YAMAHY z serii PianoCraft i dzięki temu chce wierny tej marce jeśli chodzi o systemy audio ;P Wieża gra niesamowicie. Ale wracając do tematu. Na kino domowe chciałbym przeznaczyć powiedzmy 2500-3000 zł. Znalazłem taki zestaw kolumn: http://www.skapiec.pl/site/cat/29/comp/877849 + do tego jakiś amplituner, blue-ray i subwoofer (nie musi być od razu) też od Yamahy. Można to kupić w jakimś pełnym zestawie? I czy te kolumny zagrają dobrze? ;P
    P.S.
    Salon ma powierzchnię 25mkw, ale jest połączony z kuchnio-jadalnią o powierzchni 18 mkw. Oto rzut: http://img.extradom.pl/grafiki/9086/parter_big.gif?ext=gif,jpg&q=85&resize=512x512
  • Moderator
    Rozumiem, że do muzyki pozostanie dalej Pianocraft a zestaw będzie służył wyłącznie do kina?
  • Poziom 11  
    Czy wyłącznie to może nie. PianoCraft'a wziąłbym do swojego pokoju ;P Tak wię muzyki tez bym słuchał na tym kinie.
    jakościowy to chciałbym coś podobnego do tej wierzy tylko w "większym" wydaniu.
  • Poziom 11  
    Hmm... no faktycznie daje to do myślenia, dobry tekst. W takim wypadku musiałbym przemyśleć jak to wszystko ustawić itp. Ja słucham najczęściej AC/DC itp. Więc kino musiałoby służyć głównie do filmów. A czy do oglądania te kolumny podane w 1 poście są dobre? Jestem przyzwyczajony do wysokiej jakości muzyki więc szukam czegoś w stylu "PianoCrafta do filmów"(jeżeli muzyka w takiej jakości z kina odpada ;P )
  • Moderator
    Kino nie ma dużych wymagań. Będzie dobrze - ale będzie brakowało subwoofera.
  • Moderator
    Moc wyjściowa 100 W przy maksymalnym poborze 40 W. Cóż, mnie uczyli, że perpetuum mobile jeszcze nie skonstruowano. Poza tym nie jestem przekonany do subwoofera w muzyce. Napisałeś, że "wieża gra niesamowicie". Po co to psuć?
  • Poziom 11  
    Chodzi mi tylko o wzmocnienie basu przy glosniejszym graniu ostrzejszej muzyki typu AC/DC lub Metallica. Tak aby bylo czuc te basy prawie jak na koncertach ;)
  • Moderator
    Koniecznie posłuchaj przed zakupem.