Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Mascott zapala sie kontrolka wilgoci w paliwie

tomek fijal 12 Sty 2011 22:08 6035 8
  • #1 12 Sty 2011 22:08
    tomek fijal
    Poziom 2  

Witam zapala mi się kontrolka wilgoci w paliwie . Moze mial ktos juz taki problem .Zaznaczam że tankuję cztery samochody na jednej stacji i tylko w mascocie mam taki problem .W skrajnym przypadku wyłaczylo mi samochod.Wymienilem filtr paliwa wyczyściłem bak i jedyny zysk to że nie wyłacza samochodu i zapala sie kontrolka na żołto powyżej 2000 obr.

• #2 12 Sty 2011 22:18
    bzorekak
    Poziom 13  

to pojedź na skasowanie błędu a przed tym zobacz wtyczkę bo lubią śniedzieć a w najgorszym wypadku zmień czujnik

• #3 12 Sty 2011 22:20
    milejow
    Poziom 42  

Pod filtrem jest śruba do spuszczania wody, sama wymiana filtra nie pomaga

• #4 13 Sty 2011 05:58
    tomek fijal
    Poziom 2  

Wodę już tez spuszczałem.Gdzie jest ten czujnik?Chyba to nie ten przy śrubie od spuszczania wody?Czy miales ten sam problem i to skasowanie błędów Ci pomogło?

• #5 13 Sty 2011 07:59
    mczapski
    Poziom 38  

Nie znam akurat tego samochodu, lecz czujnik obecności wody w paliwie to kontaktron umieszczony wewnątrz pływaka z magnesem. Czyli dokonywany jest pomiar gęstości paliwa. Oczywiście woda powoduje wzrost gęstości wić wypchnie pływak a ten uruchomi kontakrton. Możliwe rozwiązanie np na halotron. I jeśli jest w paliwie woda (co mnie wcale nie dziwi) to niestety czujnik ma ją wykryć. Zaradzenie to spuszczanie wody z filtra/odstojnika. A inne samochody zwyczajnie nie są wyposażone w detektor wody i nic nie pokażą.
    A jak wiadomo paliwa podlegają różnym cudownym procesom niekoniecznie przewidzianym przez wytwórcę.
    A czujnik jest umieszcany w korpusie filtra paliwa. Jeśli się pzryjrzysz to zobaczysz wychodzące przewody elektryczne.
    A ta kontrolka żółto to niby od paliwa jest?

• #6 13 Sty 2011 19:46
    norrbi
    Poziom 17  

Jaki to mascott bo glupoty piszecie jak dxi to masz czujnik wody w paliwie i jest w filtrze paliwa po odpieciu kostki zgasnie i rowniez masz czujnik zanieczyszczenia paliwa jest w podstawie filtra i mierzy podcisnienie .

• #7 18 Lut 2012 14:13
    kaazek
    Poziom 9  

Pożno ale może komus sie przyda: Ten czujnik wkręcony w filtr paliwa w tym aucie swieci sie czesto czasami psuje sie sam czujnik ok.150 zł w serwisie.mam juz 2 szt wymienione.
    Trzeba uważac zima przy spuszczaniu wody.

• #9 14 Sty 2016 19:27
    hynas
    Poziom 9  

A co oznaczają kolory tej kontrolki ?, może się ona świecić na żółto oraz na czerwono.
    Ostatnio zapalała mi się na chwilkę na czerwono, teraz chyba po wjechaniu w kałużę cały czas świeci się na czerwono.
    Dotyczy 150dxi 2007r.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME