Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

D.T.SYSTEM GAS potrzebny soft, w miarę nowy program.

JasomiT 12 Sty 2011 23:32 24406 43
  • #1 12 Sty 2011 23:32
    JasomiT
    Poziom 15  

Witam, Posiadam BMW 2.0 LPG na gazie D.T.GAS
    Naczytałem się wiele złego o tej instalacji jednak u mnie chodziła bez zarzutu mimo przebiegu ok. 80tys na niej, ale do czasu.
    Przegrzał mi się silnik, po remoncie już nie współpracowała tak dobrze, a że samochód stał dwa tygodnie bez akumulatora to podejrzewam że w ogóle straciła pamięc bo wyglądało jakby wszystko powróciło do ustawień fabrycznych.
    Skoro miałem ją rozkalibrowaną to postanowiłem wgrać nowszy soft i to był błąd, od tego czasu zaczeły się schody, na domiar złego padł mi komputer a wraz z nim straciłem kopie zapasowe i już nie wiem nawet jaka wersja była wcześniej.
    Obecny program po pierwsze chyba nie obsługuje mojego czujnika temperatury bo w menu do wyboru są dwa ale jak ustawie pierwszy to zawsze pokazuje mi ok. 67 stopni a drugi to jak jest zimny samochód to temperatura najpierw rośnie a potem spada, przez co na zimnym chodzi jak chce, a kalibracja w czasie jazdy jest inna, w starym programie było że jak kalibrowałem ją w czasie jazdy to wzrastały sobie po kolei słupki i było ok a tu tylko jest aby zwiększyć prędkość ponad 3,500obr i tyle, i chodzi jak chce.
    wiec jeżeli ktoś dysponuje nowym softem, a może i starszym (może warto wypróbować) to prosiłbym o podesłanie, pozdrawiam.

0 29
  • Sklep HeluKabel
  • #2 13 Sty 2011 13:07
    JasomiT
    Poziom 15  

Może ktos jednak ma, dialog z firma nie przyniósł rezultatu więc pozostaje mi internet.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #4 13 Sty 2011 16:26
    gego
    Poziom 15  

Sterowniki Dt Gas system nie tracą ustawień po wyłączeniu zasilania tak że wyładowanie akumulatora mu nie zaszkodzi. Na tym forum masz dużo różnych wersji . Spisz symbol ze swojego sterownika i poszukaj właściwego softu.Link

0
  • #5 14 Sty 2011 13:08
    JasomiT
    Poziom 15  

dziękuje za pomocne linki i przepraszam za ubogie informacje, moja centralka to:
    GAS TECH 708s (nalepka z przodu obudowy)
    GAS TECH 500s, typ: GT01 (z nalepki z tyłu obudowy)
    Soft zainstalowany:
    Wersja ecru: 5/1.50.03/6
    Data Sep 09,2008
    Typ ecru GT 708s
    numer seryjny 708

0
  • #6 04 Maj 2011 18:09
    bobek19842
    Poziom 1  

Witam kolegów
    Mam problem z instalacja gas tech 500. Nie wlacza sie na gaz caly czas benzyna. Moge przelaczyc awaryjnie na kilkanascie sekund pod warunkiem ze bede utrzymywal stale obroty powyzej 1800. Jak zwieksze obroty lub zmniejsze momentalnie wskakuje na benzyne. Kupilem interfejs na allegro i probuje sie polaczyc z ecu ale nie idzie caly czas jest nawiazywanie polaczenia, program DTGas Software v2.22.60. Sprawdzalem juz interfejs i jest ok co jescze moge zrobic?

0
  • #7 05 Maj 2011 17:25
    gego
    Poziom 15  

Możesz jeszcze zamienić we wtyczce interfejsu linie K i L bo może masz na odwrót i nie masz połączenia. Chyba, że sprawdzałeś na innym sterowniku DT Gas i tam się łączy. Czy interfejs sam wykrywa właściwy port w komputerze?
    Odłącz zasilanie centralki od akumulatora, powyciągaj wtyczki z centralki i oczyść je. Sprawdź też kabelek do czujnika temperatury przy reduktorze. Styki na elektrozaworach też przeczyść.
    Ogólnie najpierw połączenia elektryczne do sprawdzenia.

0
  • #9 04 Sie 2011 19:04
    kflont
    Poziom 2  

czesć wam jezeli interesuje kogos hasło do instalacji DT zakładanej w lublinie hasło jest banalnie proste 87654321 długo kombinowałem az w końcu udało sie hasło 100% działa

0
  • #10 04 Sie 2011 23:42
    JasomiT
    Poziom 15  

A to dziwne bo standardowo to dają osiem jedynek czyli 11111111 albo numer z blach auta.

0
  • #11 07 Sie 2011 08:53
    kflont
    Poziom 2  

kolego nie wprowadzaj w błąd ludzi ten osmio cyfrowy kod który podajesz jeden i drugi wcalnie nie działa dla osób które zakładali gas w lublinie poza lublinem w innych warsztatach napewno jest jakis inny może nawet ten co podajesz Dla osób które chcą ustawić gaz polecam auto-ustawianie wciskając w uruchomionym sofcie f2i jest tam opcja auto ustawianie na poczatku kalibruje się sam na 2500 obr a nastepnie pod obciązeniem na trochę wiekszyc obr ja posiadam gas dt gt708s

0
  • #12 07 Sie 2011 16:43
    JasomiT
    Poziom 15  

Nie wprowadzam ludzi w błąd, osiem jedynek to standardowy kod, a że twój gaziarz ustawił inny to nie znaczy że wszyscy taki mają.

0
  • #13 15 Lut 2012 19:00
    blazehare
    Poziom 15  

Odświeżę kotleta. Akurat nabyłem autko z tą instalacją i nie mam nalepki na sterowniku z przodu i zastanawiam się czy wgrać jakiś firmware, np. taki GT-1.50.08(408,708) lub taki GT-1.50.08(404,704), no nie wiem do końca czy to bezpieczne.
    Następnie hasło powinno się zresetować, tak myślę i wtedy podjadę do znajomego gazownika i wyreguluje mi tą instalację, jak trzeba.
    Mam problem z połączeniem się z tą centralką i zastanawiam się czy całkowicie nowy firmware zmieniłby hasło na domyślne ?

0
  • #14 15 Lut 2012 22:49
    JasomiT
    Poziom 15  

Nie wiem czy da się zmienić program bez podania hasła.
    U mnie jak wgrywałem nowy soft to wołało o hasło.
    A co się dzieje że chcesz się bawić regulacją.

0
  • #15 15 Lut 2012 22:51
    blazehare
    Poziom 15  

JasomiT napisał:
    Nie wiem czy da się zmienić program bez podania hasła.
    U mnie jak wgrywałem nowy soft to wołało o hasło.
    A co się dzieje że chcesz się bawić regulacją.

Chcę przestawić przełączanie benzyny na gaz poprzez wprowadzenie silnika na określone obroty. Obecnie mam ustawione przełączenie po osiągnięciu temp. 40oC.
    Jest to dla mnie niekomfortowe, dojeżdżam do pracy 5 km, po 4,5 włącza się dopiero gaz :/

0
  • #16 16 Lut 2012 09:05
    JasomiT
    Poziom 15  

Znam ten ból, ja mam nastawione na +5, jeżeli chodzi o soft to ja musiałem najpierw podać hasło żeby się w ogóle połączyć, a dopiero wtedy możliwe były zmiany.
    Zapewne standardowy już sprawdzałeś, ale widać trafiłeś na nawiedzonego gazownika który, zabezpieczył tak centralke aby tylko on mógł to robić :/
    Po próbuj inne, 123456 czy same zera, numer z tablicy lub win.
    Kiedyś było tak że mozna od D.T. Gas w Lublinie uzyskać jakiś uniwersalny kod za opłatą, ale to było dwa lata temu i nie chętnie chcieli o tym rozmawiać, właściwie jak chciałem soft to nawet rozmawiać o tym nie chcieli, chociaz wcześniej był oficjalnie na ich stronie internetowej, ale spróbować warto.

0
  • #17 18 Lut 2012 09:28
    kretik
    Poziom 2  

A ja nie mogę się wogóle połaczyć z moją centralką. Chociaż w drugim samochodzie interfejs łączy się dobrze programem DT Super. A z sekwencją już nie chce. Próbowałem juz wszystkich aplikacji gas tech dostępnych w necie i nic. zamieniałem również stronam kabelki nad / odb i też nic. Czy może musze nabyć inny interfejs?

0
  • #18 18 Lut 2012 13:21
    JasomiT
    Poziom 15  

Nowy raczej nie, ja pierwszy fejs, to zrobiłem sobie z kabla po telefonie jakimś Sagem co na COM był i latało.
    A ty masz na COM? czy USB, porty skonfigurowane poprawnie?
    Ja wielokrotnie miałem problem z połączeniem się ale głównie za sprawą złego programu, nie wiem czemu u mnie obecnie działa tylko ten co jest tu wrzucony w temacie, inne nie chcą się łączyć, zaś jak miałem inną wersję softu w centralce to działała na innej wersji programu.
    Może pobaw sie jeszcze i pościągaj co sie da z sieci i próbuj inne wersje programów, a nóż widelec...

0
  • #19 18 Lut 2012 13:39
    blazehare
    Poziom 15  

Ja połączyłem się z sekwencją na Windows 7 64bit za pomocą GasTech 2.22.60,
    ale wywaliło mi system po chwili i tak się jak na razie skończyła moja zabawa z DT Gazem, więc może spróbuj użyć Windows Xp i napisz czy ci się udało połączyć.
    Dodam, że używam kabla USB z trzema przewodami, a dlatego nie z czterema, ponieważ zasilanie centralki przez USB idzie z komputera. Aha i ustaw program NO OBD.
    Przez ten kabel USB bez problemu łączyłem się z instalacjami BINGO.
    Link

0
  • #20 18 Lut 2012 23:41
    robert73-6
    Poziom 14  

Ja na Windows 7 64bit bez problemów łącze się z centralką dt-gas basic+ i na kablu USB.

0
  • #21 19 Lut 2012 19:06
    kretik
    Poziom 2  

interfejs jest na usb i uzytkuję go na windowsie 7. łaczy się z centralką z DT Super / II gen - z silikiem krokowym, ale na innym samochodzie gdzie jest jakaś wersja Gastech już nie. jest to skoda fabia 1.2 HTP, komputer epligaz stella. nie wiem jaka to wersja podpatrze moze u gazownika bo zamierzam sie udać do niego we wtorek.
    z internetu sciągnąłem różne wersje gaztecha i nie łaczyło sie. czytałem cos o wersji z końcówką ...18. nie mogłem jej znaleźć. moze któryś z kolegów posiada i podesłał by mi na mail: kretmarek(malpa)tlen.pl lub inne ktorych nei wymieniłem.

Testowałem już: GasTech-2.21.30.0, GasTech-2.22.60.0, Gt500s i 1.2, Gt600 Gt700

kabeli oczywiście zmieniałem nad/odb i nic.

0
  • #22 19 Lut 2012 19:13
    blazehare
    Poziom 15  

Ja również mam zamiar jechać do DT Gazu, tylko w Katowicach, koło wtorku/środy tam będę, zdam relację co i jak(cena 50zł - podłączenie i regulacja+50zł jakbym chciał wymienić filterki, taki mają cennik), nie mam hasła na dostęp do ECU, ale generowałem już telefonicznie kilka, za każdym razem innym programem się łączyłem, niestety pokazały się opcję i wyskoczył crash/niebieski ekran i koniec.
    Serwis z Lublina powiedział mi że potrzeba nowszej wersji GasTech np. 2.2 2.3
    Niestety wersji 2.3 nie widziałem jeszcze nigdzie do ściągnięcia.

0
  • #23 20 Lut 2012 15:06
    robert73-6
    Poziom 14  

Kolego Kretik sam sobie odpowiedziałeś"Gastech już nie. jest to skoda fabia 1.2 HTP, komputer epligaz stella."Do tego cza już inny inny program i to nie z dt-das. Cza ci program z Elpigaz.A kolega blazehare poszukaj na www.drypa.pl w zakładce pliki jest tam folder dt-gas i tam masz chyba najnowszy program.Poszperaj tam dokładnie a znajdziesz to co cię interesuje.

0
  • #24 21 Lut 2012 19:22
    blazehare
    Poziom 15  

Pytanie dla posiadaczy instalacji DTGAZ.

Czy po wpisaniu błędnie hasła 3 razy, centralka blokuje się i trzeba generować nowy, jednorazowy klucz ?

Ponieważ hasło było 11111111 i po wpisaniu 3 razy prawdopodobnie innego, hasło 11111111 nie pasuje, możliwe że się zablokowała programowo ?

0
  • #26 22 Lut 2012 20:25
    blazehare
    Poziom 15  

Kolego robert73-6, pomogło. Brak mi słów. Oby takich użytkowników na portalu więcej :)
    Pozdrawiam i miłej nocki.

1
  • #29 16 Maj 2012 18:54
    rudykolaczkow
    Poziom 1  

Witam mam instalacje 504 S Samochód gdy zabraknie mi gazu przełacza sie na benzyne niestety pożniej po jego zatankowaniu nie chce sie już przełączyć na gaz.Mam jakiś program ale wyskakuje mi ze port jest używany lub nie działa pomocy

1
  • #30 16 Maj 2012 19:07
    blazehare
    Poziom 15  

Później musisz ręcznie przełączać na gaz z powrotem z benzyny, tzn. przyciskiem.

1