Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana matrycy led w Dell Inspiron 1545

janeusz 12 Sty 2011 23:58 3710 4
 • #1 12 Sty 2011 23:58
  janeusz
  Poziom 9  

  Witam mam problem po wymianie matrycy w tym Dellu, mianowicie orginalną matryca była pęknięta (CHUNGHWA CLAA156WA11A) zmieniłem ją na nową matryce
  (CHUNGHWA CLAA156WB11A) w pełni kompatybilna z poprzednią i na 100% sprawna bo sprawdzałem ja już na asusie,
  Po włączeniu laptopa matryca jest bardzo słabo podświetlona prawie nic nie widać, co by wskazywało na juz wielokrotnie opisywany na forum problem z zaprogramowaniem eepromu matrycy.
  Ale teraz gdy nawet zamątuje z powrotem orginalną pęknietą matrycę to jest taki sam efekt czyli też prawie nic nie widać, a wcześniej choć była pęknięta świeciła doskonale.

  Czy to jest tak, że eeprom sie zresetował i daje taki sam efekt na starej matrycy jak na nowej ?
  czy też to może być przyczyna uszkodzenia taśmy łączącej matryce z płytą główną? Aczkolwiek bylem ostrożny i delikatny przy taśmie i teraz gdy sprawdzałem taśmę , dociskałem, ruszałem , to żadnych efektów to nie zpowodowało.

  Pewno sam nie dam rady przeprogramować eepromu , bo to wyższa szkoła jazdy , chciałem upewnić się ze te objawy wskazują na eeprom i pewno pozostaje mi zostawić zamontowaną nową matryce i udać się do serwisu Della . Co wy na to to chyba najlepsze rozwiązanie? tylko czy mnie tam przyjmą ?

 • #3 13 Sty 2011 01:19
  janeusz
  Poziom 9  

  Na starej matrycy tez już nic nie widze - jak pisałem wyżej .

 • #5 13 Sty 2011 10:57
  janeusz
  Poziom 9  

  jak wroce z pracy to sprawdze , narazie znalazlem na irlandzkim forum ten sam problem gdzie jedynym rozwiazaniem bylo wymiana plyty glownej , lub jak to serwis dela powiedzial ,,Well, I called Dell and they said it is a known BIN problem and that it is 159 total with shipping.'' Czy wiecie co to jest ten BIN problem ?
  Zalanczam link do tego postu :
  Link

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME