Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Proszę o sprawdzenie schematu przedwzmacniacz + echo +...

13 Jan 2011 02:26 4541 12
 • Level 13  
  Czy takie połączenie nie będzie kolidowało z poprawnym działaniem urządzenia?
  Do przedwzmacniacza mikrofonowego podłączony będzie mikrofon dynamiczny.

  Proszę o sprawdzenie schematu przedwzmacniacz + echo +...
  Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Level 28  
  Witam.

  Te 5V wziolbym z 12V dla biezpieczenstwa HT, reszta powinna dzialac. Pozdrawiam
 • Level 27  
  Tak jak prawi poprzednik, popatrz na kartę katalagową stabilizatora 5V i jego max napięcie wejściowe. Co to za masa cyfrowa a co to za analogowa. A w jaki sposób je odseparujesz. Reszta jak widać raczej poprawna aczkolwiek poszukałbym innego equalizera dla tego układu zasilanego z 12V, na scalaczku i typowym potrójnym eq.
 • Level 13  
  Lepiej zastosować:
  Proszę o sprawdzenie schematu przedwzmacniacz + echo +...
  czy:
  Proszę o sprawdzenie schematu przedwzmacniacz + echo +...
  Tylko w pierwszym przypadku jak przerobić zasilanie symetryczne na pojedyncze?
 • Level 27  
  Ja bym zrobił z dwóch jeden. Na wejściu dałbym preamp z rysunku pierwszego / nóżka 3 / do nóżki 3 drugiego opampa czyli bias 1/2 zasilania i całość z drugiego. Preamp na wejściu musi być aby uzyskać wzmocnienie całości eq minimum równe 1. Gdy zamiast R2 dasz regulowany opornik o więszej wartości będziesz miał regulację wzmocnienia.
 • Level 13  
  Nie bardzo rozumiem co masz na myśli, czy mógłbyś naszkicować schemat?
  Wiem że tl072 mogę zasilić napięciem pojedynczym, tylko co muszę zmienić wtedy w układzie?
 • Level 29  
  tomaszgab wrote:
  TCo to za masa cyfrowa a co to za analogowa. A w jaki sposób je odseparujesz.

  Takie masy są w HT, bardzo prosto się je separuje. Łączy się je ze sobą opornikiem 4,7R - 22R.

  Stabilizator 5V może być w wersji 78L05 i można go śmiało zasilić z napięcia +12V. Uwagi dotyczące samego echa: opornik R19 = 2k2 , kondensatory C14 i C15 =0,1uF - 0,22u.
  Pozdrówka
 • Level 27  
  :arrow: bobo

  Polemizował bym nad takim odseparowaniem, czyli rozumiem, że jedna masa analogowa idzie bezpośrednio, a masa cyfrowa poprzez opornik do masy głównej.

  :arrow: baser

  Jeżeli chodzi o korektor, to raz jeszcze. Drugi rysunek w całości, a przed nim z rysunku pierwszego C1, C2, R2, IC1a. Nóżka 3 z IC1a do nóżki 3 LF351. Zrób to na jednym podwójnym wzmacniaczu operacyjnym (np. LF352) i po kłopocie.
 • Level 27  
  Jest źle. Popatrz na rysunek drugi gdzie idzie nóżka 3, do połowy zasilania /sztuczna masa/ i jest to punkt między dwoma opornikami 10k a ty teraz połączyłeś do masy. Ostatni twój rysunek nóżki 3 z obydwu scalaczków powinny iść do połowy zasilania.
 • Level 29  
  Nie będę wnikał w detale, proponowanego układu przez autora postu. Ja zbudował bym to zupełnie inaczej. Jeżeli układ ma pracować z mikrofonem dynamicznym i np. na scenie, wyposażył bym go w kompresor dynamiki na wejściu ( np. NE572 ), dalej układ korekcji i dopiero na końcu jakieś układy pogłosowe. W wersji autora będzie to dawało mizerny efekt, barwą będziemy reagować na sprzęganie, szumy i inne badziewia w sygnale. Stosowanie takiego zakresu regulacji barwy jest zupełnie nie adekwatne do zakresu częstotliwości zastosowania mikrofonu. Inaczej układ trzeba zbudować dla rejestracji mowy a inaczej cały układ do rejestracji np. instrumentu.
  Wybór koncepcji należy do autora.
  Pozdrówka
 • Level 14  
  Warto jeszcze pomyśleć o roli C1, C2, R2, R3. C1 i te rezystory robią filtr górnoprzepustowy o fg=400Hz (być może w zamyśle to filtr kroków), same rezystory natomiast zmniejszają sygnał z mikrofonu o około 20%, co może prowadzić do zwiększenia poziomu szumów. Zamiast tego powinien wystarczyć jeden kondensator (do wyboru C1 lub C2, zależnie od wyboru pasma) i ewentualnie R4 o innej wartości (jeżeli FGP, to 5,6k, jeżeli bez, to zostawić 47k).