Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW GOLF IV kombi żle działający centralny zamek..

13 Sty 2011 09:28 6957 10
  • Poziom 2  
    Witam.Mam następujący problem z centralnym zamkiem. Mianowicie kiedy zamykam samochód ( od strony kierowcy) zamykają sie tylko drzwi od kierowcy, taka sama sytuacja jest z drugiej strony kiedy zamykam od strony pasażera jest dokłdnie tak samo ( zamyka tylko drzwi pasażera) !! Ale kiedy otwieram samochód bez znaczenia którymi drzwiami otwiera się cały!! jeżeli ktoś spotkał sie z czymś takim proszę o pomoc.
  • Poziom 13  
    miałem podobnie, centralny wariował, raz otwierał wszystkie drzwi raz tylko te od kierowcy; do tego zdarzało się ze nie zapalała się lampka obrysowa w drzwiach. pomogła dopiero wymiana modułu zamka....
  • Poziom 2  
    W moim przypadku własnie cały czas pali sie obrysowa lampka drzwi oraz lampka w podsufitce która sygnalizuje otwarte drzwi,nawet jeżeli mam już zapalony samochód!!!! ????
  • Poziom 9  
    mam podobny problem mianowicie: drzwiami od pasażera otwieram wszystkie drzwi a drzwiami od kierowcy otwieram tylko jedne drzwi, jeszcze obrysówka w nich w ogóle nie świeci, a rygiel się w nich nie wysuwa do końca, tzn nie wychodzi całkiem z tapicerki jak się otworzy drzwi, myślę się za to zabrać od poniedziałku, mam nadzieję że wina leży po stronie elektrycznej, może brak jakiejś masy czy kabelek jest luźny... jak ktoś może pomóc podpowiedzieć jak to rozebrać co pierw sprawdzać to bardzo proszę
  • Poziom 32  
    Demontaż zamka i wymiana microstyczników ewentualnie zimne luty, do opanowania, jak ktoś w mojej okolicy to mogę zrobić
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich
    Mam problem z centralnym w swoim golfie IV (5d, 2003 rok) a mianowicie ginie w drzwiach kierowcy napięcie, ale nie całkowicie tj. nie świeci mi panel sterowania centralnym + szyby oraz sterowanie lusterek, oświetlenie wnętrza oraz dolne światełko w drzwiach jest OK.
    Gdy pojawia się coś takiego to centralny szwankuje, a to się nie rygluje bądź rygluje i odbija (diodka raz się zapala a czasami nie lub zapala a po jakim czasie sama gaśnie) lub jak zatrzasnę drzwi i nie uzbroję z pilota to po chwili sam rygluje wszystkie drzwi.
    Czy na to może mieć wpływ źle wciśnięty lub uszkodzony sterownik do elektrycznych szyb; zauważyłem to jak ostatnio zdejmowałem tapicerkę w poszukiwaniu przyczyny "okiem laika"
    Proszę o pomoc
  • Poziom 10  
    częstym problemem w tego typu autach (VW, Skoda) jest przełamanie przewodów.. Nigdy nie wiadomo który to jest więc albo wymienić całą wiązke, albo posprawdzać i przeciągnąć nowy kabel ktory wlutowujemy do starego ( przy wtyczce ( po zdjęciu plastyku pod cięgnem otwierania maski, i przy centralce komfortu) Pozdrawiam. u mnie w OI zadziałało.
  • Poziom 35  
    Miałem też kłopoty z centralnym zamkiem w Golfie IV tj. nie paliła mi się lampka drzwi, nie działał tzw. buzer (sygnał pozostawionych świateł) i nie chciała się zapalać dioda dot. ryglowania drzwi. Po rozebraniu zamka w drzwiach kierowcy (dość trudna operacja), przelutowaniu płytki z mikrowyłącznikami (mam ich 4 w zamku) usterka została usunięta. Czynność ta jest szczegółowo opisana na forach internetu (dot. Golfa IV i Passata V).
  • Poziom 10  
    neoozi napisał:
    Witam.Mam następujący problem z centralnym zamkiem. Mianowicie kiedy zamykam samochód ( od strony kierowcy) zamykają sie tylko drzwi od kierowcy, taka sama sytuacja jest z drugiej strony kiedy zamykam od strony pasażera jest dokłdnie tak samo ( zamyka tylko drzwi pasażera) !! Ale kiedy otwieram samochód bez znaczenia którymi drzwiami otwiera się cały!! jeżeli ktoś spotkał sie z czymś takim proszę o pomoc.
    sprawdz zamki czy się dobrze domykają do drzwi bo może się któreś drzwi niedomykają dobrze

Moderowany przez CameR:

Reg. 3.1.11. (10.2, 10.7, 12) Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

• Poziom 43  
    jendrzej35 napisał:
    czy się dobrze domykają do drzwi bo może się któreś drzwi niedomykają dobrze

Tu się popisałeś wiedzą, tylko pogratulować :D
  • Poziom 9  
    witam

Mam problem z zamkiem. Otwiera i zamyka tylko drzwi od kierowcy. Otwierajac i zamykając drzwi nie załącza diody. Drzwi otwieram od strony pasażera. Po uruchomieniu samochodu i krótkiej jeździe potrafią sie zablokować lub odblokować dzwi wszystkie. Jaki zamek musze kupić, ile powinien miec pinów. Mam tylko zamek centralny bez elektrycznych szyb
    Pozdrawiam