Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obraz widoczny w górnej połowie ekranu.

14 Paź 2004 13:38 1440 7
  • Poziom 24  
    Witam Szanowne grono.
    Problem tkwi w triluksieTAP 2101.
    Otóż górna część obrazu jest widoczna a dolna nie.
    Idealnie od połowy kineskop jest czarny.
    Nie wiem czgo się czepić tym bardziej że ostatnio miałem taki sam problem z orionem 28 -mio calowym i jeszcze nioe doszedlem co go boli. Prosze o sugestie.

Wstawiono brakujące spacje.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 24  
    Zmień: C708 100uF przy TDA3653.
  • Poziom 24  
    Przepraszam za jeden szczegół.Otóż klient podał mi zły model swojego TV.Podał mi TAP2101 a jest TAP 2131 TS.Układ odchylania pionowego jest na TDA 8350 Q.Podstawiłem Obydwa kondki 100u przy układzie i nic to nie zmieniło.O pomiarach napiszę póżniej, ale i tak nic nie przychodzi mi do głowy czego sie czepić.Sorki i czekam na mile widziane sugestie.Pozdrawiam Danao.
  • Poziom 43  
    TDA8350Q do wymiany. Usterka typowa i częsta przy pionie na tym układzie chociaż częśiej to dolna część ekranu widoczna a brakuje części górnej.
  • Poziom 18  
    Witam
    Jeżeli wymiaana nie pomoże to sprawdz prawidłowość oscylogramów na wejściu 1,2 układu tda8350Q
  • Poziom 10  
    O ile dobrze pamietam to prawdopodobnie trzeba wymienic pamiec ,i w trybie serwisowym ustawic wlasciwe wymiary obrazu
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam obserwowałem ten temat od jego powstania, w telewizorze którego symbol Podałeś na poczatku takiej usterki nie powinno być ale w tym którym zmieniłeś to tak, przestaw w 'serwis mode 'ustawienia dotyczące pionu , podczas centrowania V jest właśnie taki efekt,na powno pomoże.
  • Poziom 43  
    G&KVIDEO napisał:
    przestaw w 'serwis mode 'ustawienia dotyczące pionu , podczas centrowania V jest właśnie taki efekt,na powno pomoże.

Masz rację pod warunkiem. że obraz jest odcięty a nie dół sciśnięty.
    Zapewne tak jest, że przestawione w serwisowych na połówkę ekranu.
    Jeżeli na środku ekranu jest jasna liia z obrazem powyżej to już usterka techniczna jak napisano wyżej.