Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wentylator klimatyzacji(przy chłodnicy) Focus 1,8Tddi

13 Sty 2011 15:42 4107 5
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich moje pytanie do was jest w sprawie wentylatora klimatyzacji.Ostatnio 7/01/11 nabiłem klimatyzację, gdyż nie załączała się sprężarka, po napełnieniu gezem sprężarka włącza się bez problemu tylko wentylator nie chodzi, dzwoniłem po elektrykach i mechanikach i jeden powiedział mi, że być może jest on ustawiony, że włącza się przy dodatniej(określonej przez ECU) temperaturze i faktycznie wczoraj(nie wiem jaka była temp, bo nie mam komputera) wentylator zaczął działać dodam że silnik był nagrzany.Dziś myślę, że temperatura podobna, ale wentylator się nie włączył, tylko sprężarka ale silnik nie był nagrzany.Czy to jest normalne?Czy ktoś ma podobnie?jeśli tak to przy jakiej temp powinien się włączyć?Moje auto to Focus 1,8 Tddi 2001 kombi klimatyzacja manualna.Dzięki za odpowiedz.

Moderowany przez Błażej:

CZTERY razy ten sam post! Nie rozkręciłeś się za bardzo? Regulamin 10.1, 10.5. Kolejny raz równy jest blokadzie pisania.

• Poziom 43  
    Nie ma związku z temperaturą a z ciśnieniem w układzie klimy
  • Poziom 14  
    może by kolega sprawdził czy bezpieczniki są ok . Często w tym modelu wypalają się gniazda bezpieczników. Maska w górę na ścianie grodziowej masz skrzynkę bezpieczników miernik i do przodu.
  • Poziom 2  
    Witam wszystkie bezpieczniki ok sprawdzone wcześniej,pozamieniane kostki również
    w celu sprawdzenia kostek od klimatyzacji.Wentylator wczoraj włączył się przy plusowej temperaturze(brak wiedzy jakiej) i przy nagrzanym silniku,dziś temperatura była + również ale wentylator się nie włączył(silnik się nie nagrzał).Pytanie czy tak ma być?
    Do moderatorów proszę o jakąkolwiek wyrozumiałość, gdyż człowiek uczy się na błędach(pierwsze posty,potrzebuje pomocy), a błędy można wybaczyć.Pozdro dla moderatorów za czujność i mam nadzieje, że nie wywalą mego posta do kosza.
  • Poziom 43  
    marcinoz82 napisał:
    Witam wszystkie bezpieczniki ok sprawdzone wcześniej,pozamieniane kostki również
    w celu sprawdzenia kostek od klimatyzacji.Wentylator wczoraj włączył się przy plusowej temperaturze(brak wiedzy jakiej) i przy nagrzanym silniku,dziś temperatura była + również ale wentylator się nie włączył(silnik się nie nagrzał).Pytanie czy tak ma być?
    Do moderatorów proszę o jakąkolwiek wyrozumiałość, gdyż człowiek uczy się na błędach(pierwsze posty,potrzebuje pomocy), a błędy można wybaczyć.Pozdro dla moderatorów za czujność i mam nadzieje, że nie wywalą mego posta do kosza.

Napiszę ci jeszcze raz- NIE MA ZWIĄZKU Z TEMP, A Z CIŚNIENIEM
    Jeżeli ciśnienie w układzie wzrośnie powyżej określonej wartości to włącza się wentyl skraplacza, który je obniża
  • Poziom 17  
    A co się dzieje z ciśnieniem w układzie klimatyzacji w po właczeniu klimy?
    Wentylator powienien załączyć się w momencie włączenia klimatyzacji - czasami jest kilkusekundowa zwłoka. Jeżeli sie nie załącza a wg Ciebie załacza sie sprężarka to trzeba zaczac od sprawdzenie czy dochodzi zasilanie na wentylator (na jeden z nich), jeżeli tak to wina leży po stronie wentylatora a jeśli nie to po stronie elektryki...