Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie routera pod router i brak połączenia.

13 Sty 2011 16:30 1028 2
  • Poziom 7  
    Witam, mam problem z podłączenie routera Pentagram Cerberus p6362 pod router Belkin. Ten drugi jest podłączone pod neostradę i znajduje się w pierwszym budynku, natomiast Pentagram znajduje się w drugim budynku. Routery są połączone kablem LAN. Mój problem polega na tym że nie mogę skonfigurować aby pierwszy router przekazywał internet na drugi. Jak podłącze kabel LAN bezpośrednio do komputera z routera Belkin to internet działa bez problemu, wszystkie ustawienia sieci są ustawione na automatyczne i działa. Natomiast jak podłącze LAN pod router Pentagram i z tego routera również LAN;em pod komputer to internet nie działa. Konfigurując go z płytki instalacyjnej łączy się z routerem ale router nie chce połączyć się z tym drugim Belkin. Nie ma ani sieci, ani internetu. Próbowałem konfigurować na wszystkie sposoby jakie były na tej płytce ale nic nie dało.
  • Poziom 9  
    Witam, spróbuj podpiąć tak aby kabel do Belkina wpiąć w gniazdo nie WAN a LAN i resztę komputerów też do gniazd LAN - omijasz funkcjonalności routera wykorzystując tylko przełączanie i korzystasz np. z DHCP z Pentagrama..
  • Poziom 7  
    Tylko że ja nie chcę omijać funkcjonalności routera, przez LAN ma być podłączony tylko 1 komputer do niego a reszta WiFi