Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet 1012 drukuje tylko jedną stronę

13 Sty 2011 16:43 3791 7
  • Poziom 9  
    Witam.

Mój problem polega na tym, że drukarka HP LJ 1012 drukuje tylko jedną stronę (testową lub z komputera - nigdy więcej - nie zabiera nawet kolejnej kartki). Po wydrukowaniu jednej strony zaczyna mrugać pomarańczowa dioda i drukarka stoi. Ponowne włączenie sprawia, że nie dzieje się nic - nawet zębatki nie kręcą.
    W drukarce była wymieniana folia fusera i nic poza tym. Z czym może być problem? Źle złożona drukarka, źle grzeje, problem z elektroniką ?
  • Spec od drukarek
    Jaki system? Czy wcześniej było ok?
  • Poziom 9  
    system to XP Home Edition. Czy był wcześniej problem? Nie wiem bo drukarka trafiła do mnie do naprawy i właściciel już się po nią nie zgłosił... Tylko folia fusera była rozdarta, więc została wymieniona (oczywiście grzałka została wyczyszczona i wysmarowana)
  • Poziom 12  
    obstawiam źle złożony piec, a konkretnie czujnik przejścia papieru na nim
  • Poziom 9  
    Witam!

Przelozylem caly fuser z innej drukarki i nie dzialalo nadal. Jezeli chodzi o czujnik papieru na fuserze (patrzac od tylu drukarki, to po prawej) to wyglada, ze jest w naturalnym polozeniu.

Objaw nadal ten sam. Drukarka drukuje idealnie pierwsza strone i pozniej zalacza sie pulsujaca pomaranczowa dioda i juz na nic nie reaguje.

Co innego moglbym sprawdzic? Czy moze to byc wina plytki z lewej strony, tej od przyciskow? Czy raczej nie bardzo? Nie do konca orientuje sie co na niej jest.

Prosilbym o dalsza pomoc.

Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    a co robisz,by drukarka zechciała wydrukować tą jedną stronę?Bo wcześniej pisałeś,że resetowanie zasilaniem nie przynosi efektów.
    Sprawdź też jaki masz w komputerze ustawiony format papieru,bo coś mi się zdaje,że ta drukarka może mieć ten sam problem co twoja druga OKI.
  • Poziom 9  
    Drukarka odlaczona zachowuje sie jak ponizej:

Podlaczam zasilanie, wkladam toner, dioda jest zielona. Przytrzymuje przycisk by zrobic wydruk testowy, zabiera papier, drukuje bez skazy, ale po wydruku(!) zaczyna pulsowac dioda pomaranczowa i juz nie mozna nic wydrukowac.. Po tym jak odepnie sie zasilanie i po jakims czasie ponownie sie ja podlaczy, znowu wydrukuje jedna strone i tyle.

Kiedy jest podpieta do komputera i da sie wydruk np. 3 stron to: pobiera pierwsza kartke i drukuje normalnie. Pobiera druga, ale do konca jej nie wciaga, tylko troche, bo po pierwszym wydruku mruga juz pomaranczowa dioda i drukarka jest martwa.

Nie wiem zupelnie co z tym zrobic :/
  • Poziom 16  
    skoro czujnik wyjściowy papieru(w fuzerze) jest dobry,to pozostaje jeszcze czujnik wejściowy.Jest umieszczony tuż nad rolką pobierającą papier.Po zdjęciu blaszanej ścianki drukarki sprawdź czy sprężynka dobrze odbija wahadełko z powrotem.Ewentualnie przeczyść fotosensory wszystkich czujników.