Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna II 1.9 dci nie ma mocy

13 Sty 2011 17:13 12279 9
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich.

Problem jest długi i skomplikowany. A więc:
    Latem przy mocniejszym naciśnięciu pedału gazu (przy ok. 3 tys. obrotów) zapalała się kontrolka świec żarowych. Po zgaszeniu i zapaleniu samochodu już się nie paliła.
    Po pewnym czasie problem jakby zniknął, nie mniej jednak jak obroty przekraczały 3 tys. to już nie było czuć takiego przyśpieszenia.
    Ostatnimi czasu kontrolka zaczęła się zapalać już po włożeniu karty i odpaleniu silnika (zanim ruszyłem). No i tutaj znowu ponowne zapalenie pomagało.
    Teraz to już porażka totalna. Odpalam samochód, kontrolka świec się nie świeci, ale auto w ogóle nie przyśpiesza. Mam problem, żeby na 2 biegu rozpędzić się do 40 km/h. Przy tym dosyć intensywnie kopci na czarno. Jeżeli dłużej go potrzymam na 2 to po pewnym czasie jest szarpnięcie, zapala się kontrolka świec żarowych i auto wystrzela do przodu jak z procy.
    Mechanik twierdzi, że turbo, ja jednak mam wątpliwości, a nie chce tyle kasy na darmo wyrzucać. Jakie mogą być jeszcze przyczyny? Intercooler? zauważyłem też większe niż normalnie zużycie oleju.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zrobiłeś coś? Sprawdziłeś coś? Opcji "szukaj" użyłeś? Czy tylko na forum temat założyłeś (w nie odpowiednim dziale) i na gotowca czekasz?
  • Poziom 9  
    Nie czekam na gotowca, tylko na pomoc. Forum przeszukałem, jednak nigdzie nie znalazłem objaw takich, jak w mojej lagunie (tzn. dokładnie takich).
    Jeżeli dział jest nieodpowiedni, proszę o przeniesienie tematu.
  • Admin grupy Samochody
    A jak, pod komputerem jeszcze nie było?Wstyd ,takie auto i tak zaniedbane.Samo się nie nigdy nie naprawi-może być tylko gorzej.
  • Poziom 29  
    forum to nie warsztat, ktoś kto się zna musi zobaczyć samochód i sprawdzić parametry, jeżeli mechanik jest dobry to mówi ci prawdę, jeżeli nie wierzysz mu to napraw sam, a tak swoją drogą z objawów jakie napisałeś bez diagnostyki wymienił bym : turbo, czujnik ciśnienia doładowania, interkoler, rury dolotowe, egr, czujnik ciśnienia paliwa, regulator ciśnienia paliwa, zawór sterujący ciśnieniem doładowania turbiny, przepływomierz potencjometr pedału gazu i jeszcze pare elementów i wtedy byłbym pewny że jest ok. zrób diagnostykę samochodu a nie gdybanie co może być źle
  • Admin grupy Samochody
    panam napisał:
    forum to nie warsztat, ktoś kto się zna musi zobaczyć samochód i sprawdzić parametry, jeżeli mechanik jest dobry to mówi ci prawdę, jeżeli nie wierzysz mu to napraw sam, a tak swoją drogą z objawów jakie napisałeś bez diagnostyki wymienił bym : turbo, czujnik ciśnienia doładowania, interkoler, rury dolotowe, egr, czujnik ciśnienia paliwa, regulator ciśnienia paliwa, zawór sterujący ciśnieniem doładowania turbiny, przepływomierz potencjometr pedału gazu i jeszcze pare elementów i wtedy byłbym pewny że jest ok. zrób diagnostykę samochodu a nie gdybanie co może być źle
    Pojechałeś po całości:D
  • Poziom 9  
    sam raczej nic nie wymyślę, jestem kompletnie zielony w tych sprawach. mechanik kazał zregenerować turbo, więc niech robi. Mam nadzieję, że tylko to będzie. Później podzielę się moimi spostrzeżeniami...

A więc turbo zregenerowane. Wszystko ok tylko........2dni :/
    Dzisiaj jechałem do pracy i ponownie całkowity brak mocy, 30 km/h. Ponownie więc odwiedziłem mechanika. Tym razem powiedział, że jakiś paproch dostał się do EGR. Przeczyścił i w drodze do domu było ok. Zobaczymy jaki będzie ciąg dalszy przygód z Laguną. Może to jeszcze coś innego???
  • Poziom 25  
    Użyj opcji szukaj, tutaj masz powód utraty mocy jaki był u mnie: Link