Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy 300 lub 200 mW przepali balona?

13 Sty 2011 18:35 5470 10
  • Poziom 8  
    Więc chciał bym kupić laser i nie wiem czy 1 z tych laserów przepali balona.

1.
    http://allegro.pl/zielony-laser-super-mocny-300mw-max-zasieg-i1400680641.html

Z tego co sprzedawca napisał mi w e-mailu wynikało ze laser przepala czarną kartkę.
    Ja w to trochę wątpię. Żebyście nie musieli klikać w link dane lasera zamieszczam:

### SPECYFIKACJA ###
    MOC 300mW
    DŁUGOŚĆ FALI 532nm
    ZASILANIE AKUMULATOR 18650 2400mAh 3,7V
    DŁUGOŚĆ 149 mm
    SZEROKOŚĆ 23 mm

2. Lecz znalazłem drugi laser. http://allegro.pl/zielony-laser-200mw-glowica-disco-czerwony-gratis-i1409446941.html

I znowu sprzedawca napisał że ten laser ma moc żeby czarną kartkę przepalić. I też w to wątpię.

Dane lasera:
    ### SPECYFIKACJA ###
    MOC 200mW
    DŁUGOŚĆ FALI 532nm
    ZASILANIE 2 X 1,5V AAA
    DŁUGOŚĆ 160 mm
    SZEROKOŚĆ 14 mm

PS. Proszę o pomoc gdyż jestem zielony w tym temacie jak te lasery. :/
  • Poziom 12  
    Laser z pierwszej aukcji jest podkręcony. Bez podkręcenia kupisz ten laser, ale 200mW za ok. 200zł. (+-5zł). Ale wątpię, aby ten gościu sprzedawał podkręconego 200mW, bo można taki sam kupić o mocy:
    50mW - ok. 75zł.
    100mW - ok. 98zł.
    150mW - ok. 150zł.
    200mW - ok. 200zł.

Podkręconych laserów nie warto kupować, większość ma w środku potencjometr. Podkręcenie lasera spowoduje skrócenia jego życia.

Laser z drugiej aukcji, również nie polecam - znów jest podkręcony. Gościu pewnie kupił laser o mocy 5mW-20mW przekręcił potencjometr i już zarabia 30zł. więcej.
    Czytałem na forum laserowym (polskie forum poświęcone laserom), że koleś kupił laser, który miał 200mW, ale nic nie palił, napisał do sprzedawcy, a ten mu odpisał, że laser ma dobry filtr IR, a bez specjalnych przyrządów nie sprawdzimy, jaką moc ma realną taki laser. Filtry IR są stosowane, ale przy oryginalnych laserach, które trochę kosztują ok. 200zł. za 5mW.

Jak kupisz laser z pierwszej aukcji, powiję przebijać balon. Nawet ten 50mW już przebija balon, na wyjściu ma 80mW. Ale czy warto tyle płacić, za to, że szybciej spali się laser?

Pozdrawiam!
  • Poziom 8  
    Hmm.

A czy ktoś może znaleźć na allegro lub innym sklepie internetowym dobry laser tak do 300 zl? Potrzebuję taki laser na prezentacje w szkole o malej mocy już mam ale o większej nie :/

A ten podkręcony laser 300 mW jaka miał by żywotność?
  • Poziom 12  
    Chcesz używać lasera, który potrafi przebijać balony itd. do prezentacji w szkole? - Do tego wystarczy 5mW.
    W Polsce nic ciekawego nie znajdziesz. Zostały strony zagraniczne, gdzie można kupić dość tanio.

Pozdrawiam!
  • Poziom 8  
    A teen laser lub dioda co wyżej napisałem?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 36  
    Pozwólcie, że się wtrącę.

gilberlini napisał:
    A czy ktoś może znaleźć na allegro lub innym sklepie internetowym dobry laser tak do 300 zl?
    Tak właściwie to nie ma takich laserów.

Radzę BARDZO uważać z pokazywaniem takich rzeczy w szkole. Zabawa w domu to jedno, ale w szkole jest jeszcze łatwiej o wypadek i zagrożone jest mnóstwo innych osób. Do tego jeśli coś się stanie to będziesz miał przerąbane i pewnie nie tylko Ty jeśli ktoś Ci pozwoli robić ten pokaz.

Tanie lasery zielone mogą przepalać balony, ale tu musisz liczyć raczej na szczęście a nie na opinie czy opisy producenta.

Lepszy i tańszy do przebijania balonów będzie laser z diody z DVD.

Moim zdaniem nie ma co pakować się w lasery 445 i 808nm.
  • Poziom 8  
    c4r0 napisał:

Radzę BARDZO uważać z pokazywaniem takich rzeczy w szkole. Zabawa w domu to jedno, ale w szkole jest jeszcze łatwiej o wypadek i zagrożone jest mnóstwo innych osób. Do tego jeśli coś się stanie to będziesz miał przerąbane i pewnie nie tylko Ty jeśli ktoś Ci pozwoli robić ten pokaz.

Ja ten pokaz robię na kole fizycznym i większość z dzieci się słucha nauczycieli dla normalnej klasy nie odważyłbym się robić.

PS. Temat do zamknięcia znajomy posiada taki laser i pożyczy mi go. Wielkie dzięki!