Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skąd moduł radiowy 433MHz z wyborem kanału itd...?

14 Paź 2004 14:05 1358 4
  • Poziom 26  
    Witam serdecznie.

Chciałbym zbudować tor transmisji radiowej RS232 (TTL) 4,8kb/s. Potrzebuję jednak w miarę dowolnego wyboru kanału w trakcie użytkowania. Musiałby być z syntezą lub w najgorszym wypadku z wymiennymi kwarcami. Znalazłem jedynie BT/BR37 na STE z Gammy, ale ma na stałe kwarc kanałowy i nie da się zmieniać częstotliwości.
    Może ktoś z Was zna jakiś moduł spełniający następujące kryteria:
    - najlepiej pasmo 433MHz lub ewentualnie 868MHz lub inne uwolnione poniżej 1GHz,
    - Możliwość transmisji RS232 (TTL) bez dodatkowych interface-ów,
    - mozliwość wyboru kanału (przynajmniej kilka kanałów).
    - najlepiej komplet nadajnik-odbiornik (transmisja jednokierunkowa).

Sebastian
  • Poziom 27  
    Niesadze zebys dostal gdzies takie moduly, pozostaje wykorzystac dwa radiotelefony ale jesli nie jestes licencjonowanym krotkofalowcem to zdecydowanie nie polecam tego rozwiazania.
  • Poziom 26  
    Witam ponownie.

Dzięki za info. Jestem licencjonowanym krótkofalowcem ze wszystkim co się z tym wiąże... Znam też przytoczone wątki jak i układ. Tylko mocy ciut za mało. Wiem tez, że więcej nie można i nie zamierzam na siłę używać w związku z początkiem mojej wypowiedzi. Czyli kółko się zamyka. Próbuję zbudować urządzenie ogólnodostępne, stąd pasmo uwolnione, ale zapomniałem dodać, że potrzebuję conajmniej około 1000m zasięgu w wolnej przestrzeni. Transmisja z powietrza na ziemię. Na 10mW może być ciężko na dookólnej antence skierowanej w przypadkowym kierunku. Coś mi się wydaje, że potrzebuje niemożliwego (nielegalnego) i w związku z tym jestem "w kropce". Zaraz się odezwą głosy na temat rekordów odległości łączności na 10mW, znam je, ale wszyscy wiemy jakich warunków dotyczą. To musiałoby działać pewnie w "każdych" (celowy cudzysłów) warunkach.

Sebastian
  • Poziom 31  
    ArtMedia napisał:
    Witam ponownie.

Dzięki za info. Jestem licencjonowanym krótkofalowcem ze wszystkim co się z tym wiąże... potrzebuje niemożliwego (nielegalnego) i w związku z tym jestem "w kropce".

Hmm to jesteś krótkofalowcem czy nie ?

A czmu miało by byc to nielegalne 430-440 jestw w naszym posiadaniu.