Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przedłużenie kabla antenowego H1000

13 Sty 2011 18:59 4124 10
 • Poziom 11  
  Wymieniłem kabel do anteny na H1000 belden,
  antena Lafayette UVS 300
  ale okazuje się że muszę podnieść maszt jeszcze o około 4 metry
  i kabel jest za krótki :(
  Obecnie mam 15 metrów kabla muszę "dosztukować" jeszcze 4-5 metrów.

  Czy zrobić to za pomocą 2 wtyków UC1 i łącznika tzw. beczki
  czy lepiej za pomocą złącz N?
  Jakie będą straty?

  A może lepiej jednak kupić kabel o odpowiedniej długości?

  Pasmo 2m/70 cm
 • Poziom 34  
  Musiałbyś sam sprawdzić i się przekonać. Straty na pewno będą, ale czy da się to zmierzyć to niech ktoś bardziej doświadczony się wypowie. Osobiście bym wymienił kabel. Sam u siebie poprowadziłem i wiem jaki to ból, gdy za mało się kupi. Niemniej przygryzłem język i "stary" kabel wrzuciłem do szafy. Beldena odpuściłem na koszt Draka RF-10. Dzisiaj jednak chyba bym zainwestował jeszcze w coś innego, tj. Andrew Heliax 1/4".
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 11  
  To może wtyk N i gniazdo N na kabel będzie mniej styków.
 • Poziom 39  
  Witam! Wtyk N, beczka i wtyk N to dość dobry pomysł. Jednak powiem, że osobiści w tym momencie także bym zmienił sobie kabel z RF10 na Andrew'a, bo jak mój ma 9,5dB tłumienia dla 450MHz, to Andrew ma 3,5dB na 100m oczywiście. Aktualnie mam rozwinięte ok. 25m RF10 i po pomiarach MFJ-tem na tłumienność wychodzi mi, że tracę ok. 2,6dB bez pominięcia strat w ochronniku odgromowym. Pamiętaj, że to też ważny element. Ja mam o tyle strach, że u mnie jest antena na wieżowcu 40m i to do tego na górce w dodatku, a o piorun nie trudno, wg GPS jestem na wysokości 300m npm :) Pozdrawiam i powodzenia w dalszej zabawie.
 • Poziom 11  
  Witam,
  jednak postanowiłem wymienić kabel na Andrew LDF4-50A
  ale jest pewien problem.

  Z anteny wychodzi gniazdo UC1 i nie mogę znaleźć nigdzie wtyku UC1
  na ten kabel. Wszędzie gdzie pytałem mają tylko wtyk lub gniazdo N.

  Jakieś inne rozwiązanie?
 • Poziom 34  
  Poproś o zamontowanie wtyku N na tym kablu co kupujesz. W wielu miejscach mają taką możliwość i za kilka złotych Ci to zrobią. Osobiście nie potrafię znaleźć tego kabla i złącza w jednym punkcie, więc będziesz musiał je dokupić, np. tutaj :arrow: http://www.radiokomunikacja.com/product_info.php/products_id/189 Ps. Jeśli nie masz dużych otworów to tylko jedną stronę kabla zarób przy zakupie, ale na drugi koniec kup ten wtyk N żeby po przełożeniu przez ściany móc go zalutować i zastosować przejście na BNC :arrow: http://radiokomunikacja.com/product_info.php/cPath/24_36/products_id/185.
 • Poziom 11  
  Ale co mi to da?
  Z anteny wychodzi gniazdu UC1 więc na kablu potrzeba wtyk UC1.
  Ostateczność to przejście wtyk UC1 <> gniazo N i wtedy na kabel wtyk N.

  Ale chciałbym uniknąć jakichkolwiek przejściówek.

  BNC nie jest mi do niczego potrzebne bo na 2 końcu kabla
  do radia pasuje mi wtyk N.
 • Poziom 20  
  Witam. W tej antenie jak i w jej orginale (diamond x-510), bardzo łatwo wymienić gniazdo z UC-1 na N. Dzięki tej operacji uniknie kolega jakichkolwiek przejściówek. Pozdrawiam Bas.
 • Poziom 34  
  rainernix napisał:
  Ale co mi to da?


  Kupujesz kabel :arrow: http://www.wisp.pl/index.php?p757,przewod-koncentryczny-heliax-1-4-ldf1-50-drut-50-ohm-1m ,a wraz z nim dwa wtyki N :arrow: http://www.wisp.pl/index.php?p758,zlacze-n-m-zaciskane-na-przewod-heliax-1-4-ldf1-50 . Lutujesz je sobie wedle uznania. Potem jeden wtyk N wpinasz w radio, a na drugim przechodzisz z N w UC1 za pomocą przejścia :arrow: http://www.jalradio.pl/641,przejscie-wt-u-c1-gniazdo-n.html . To jest kompromis. Innej opcji nie widzę bez przejściówek. Chyba, że kupisz kabel RG-58 to tam będziesz miał mnóstwo końcówek.