Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cb Harry III zmiana kanałów

13 Sty 2011 20:13 2761 9
  • Poziom 9  
    Witam kupiłem cb Harry III i ma 3 problemy. 1 Gruszka nie zmienia kanałów w górę w dół jest ok, sprawdzałem przewody i żaden się nie odlutował. 2 Gdy wyłączę radio np. na 19 kanale to po włączeniu ponownie radio samo zmienia sobie kanały najczęściej na kanał 14. 3 Brak podświetlania klawiszy.
  • Poziom 40  
    Tam zmiana kanałów UP/DWN wisi na tym samym przewodzie co PTT.
    Działa PTT ?
  • Poziom 31  
    Cytat:
    Gruszka nie zmienia kanałów w górę w dół jest ok, sprawdzałem przewody i żaden się nie odlutował
    Gruszka nie zmienia :D a przyciski w obudowie mikrofonu i je należy sprawdzić.
  • Poziom 9  
    PTT działa kolego. A co do przycisku to założyłem 2 mikrofon ze zmianą kanałów i jest ten sam problem. Według mnie to coś w radiu jest, ale najbardziej denerwująca jest ta samoczynna zmiana kanałów po wyłączeniu radia.
  • Poziom 40  
    Schematu nie mam do tego ale podejrzewam że napięcie na linii PTT sprzwdza kontroler radia na porcie A/D i może coś po drodze jest nie teges.
    Jakaś upływność na ścieżkach,uszkodzony element zabezpieczający port itd.
    Warto zmierzyć napięcie na linii PTT przy naciskaniu PTT/UP/DWN i porównać ze sprawnym modelem.
  • Poziom 31  
    Coś jest na połączeniu panela z chassis lub uszkodzenie ścieżek panela bo piszesz że nie świeci również podświetlenie klawiszy, schematu też u mienia niet.
  • Poziom 9  
    Dostałem gwarancje do niego to oddam go nie będę grzebał w nim. A zapytam jeszcze o taką sprawę, mam Alana 28 i jak nadaje z oryginalnej gruszki to nikt mnie nie słyszy. Sygnał w drugim radiu np. harry podczas wciśnięcia PTT jest silny i tylko trzask i cisza, a jak zmienię mikrofon na kpo nm452 jest wszystko ok.
  • Poziom 31  
    Masz uszkodzoną wkładkę dynamiczną lub urwany (źle podłączony) któryś z przewodów do wkładki.
  • Poziom 9  
    Pewnie uszkodzoną bo pracował ten mikrofon z tym radiem i nagle przestał. A da rade taką wkładkę kupić,czy cały mikrofon trzeba?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Zapytaj o wkładkę dynamiczną ( głośnik ) do słuchawek telefonicznych, kwestia tylko wpasowania " mechanicznego" do obudowy, lub prosta przeróbka na wkładkę elekretową.
    Cb Harry III zmiana kanałów