Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nareszcie jest wykrywacz metali+pełny opis (zasięg do 1,5m)

tomo88 17 Lut 2006 19:15 163294 70
  • #61 17 Lut 2006 19:15
    Kramr
    Poziom 2  

Mam pytanko skąd wzięliście drut przy budowie tego wykrywacza? bo z tego co mniej więcej obliczyłem potrzebne go dość dużo.??

• CControls
  • #62 17 Lut 2006 21:54
    swaldek
    Poziom 17  

Drut dostaniesz w portalu aukcyjnym, to pierwszy najlatwiejszy sposób nie wymagający wstawania od komputera, II. popytaj w zakładach przezwajających silniki, III. jezeli masz znajomych elektromechaników to oni czesto mają cewki z uszkodzonych styczników, IV. jest w ofercie wielu internetowych sklepów z elektroniką
    Pozdrawiam

• #63 19 Lut 2006 12:34
    Kramr
    Poziom 2  

Czy wielkość pudełka użytego do odbiornika i nadajnika ma znaczenie czy wystarczy żeby nawinąć tylko taka sama ilość drutu?

• #64 20 Lut 2006 18:57
    robert kołucki
    Poziom 10  

mam pytanie z czego mają być wykonane obudowy na nadajnik i odbiornik

Dodano po 1 [minuty]:

i jeszcze jedno czy ktoś złożył ten wykrywacz i jakie ma parametry

• CControls
  • #65 23 Lut 2006 16:10
    swaldek
    Poziom 17  

Daj sobie z nim spokój, poświęciłem punkty aby zobaczyć jeszcze raz ten projekt choć pamiętam go z młodego technika. Moje zdanie jest takie, że to totalne badziewie nie mające nic wspólnego z prawdziwymi wykrywaczami.
    Jak chcesz pisz na priva, pokaże gdzie znajdziesz prawdziwą konstrukcję wykrywacza VLF do której także możesz podpiąć anteny Two Box.

W odpowiedzi na Twoje pytanie z tego co pamiętam, obudowy były plastikowe,napewno nie metalowe.
    Jak widać z lektury forum i z tego co obserwuję jeszcze nikt się nie chwalił powodzeniem w konstruowaniu tego sprzetu
    Pozdrawiam

• #66 24 Lut 2006 11:39
    robert kołucki
    Poziom 10  

dzięki

Dodano po 0 [sekundy]:

dzięki

• #68 06 Mar 2006 15:57
    tomo88
    Poziom 15  

Swaldek jeśli coś Ci nie odpowieda w tym projekcie zgłoś to do administartorów i udowodni ze ten projekt nie działa. Jeśli tak bradzo szkoda Ci tej masy punktów ktore musiałeś oddać za schemat wykrywacza to moge je Ci je zwrócić. Jeśli masz jakieś projekty wykrywaczy to zamieść je na forum a nie chwal sie nimi !!!
    pozdrawiam Tomo88

• #69 18 Sty 2017 22:11
    yozue
    Poziom 9  

Temat zamknięty a taki ciekawy.
    Ja próbuję robić AVT 5025 tylko, że zamiast AT89 wstawiam atmegę problem zostaje w zaprogramowaniu.

Może ktoś podzieli się nowościami w wykrywaczach metalu ?