Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klawiatura nie dziala

DziuraWy 14 Paź 2004 15:42 935 1
  • #1 14 Paź 2004 15:42
    DziuraWy
    Poziom 11  

Dostalem od kumpla uszkodzona plyte lucky star 6v693n. Ma ona urwany port klawiatury... (DIN). Nie mam jak jej podlaczyc... Tzn mam USB (takie piny wystaja z plyty, podlacza sie do nich kontroler USb, ktory mam). Tylko nie wiem jak je podlaczyc - ktory pin to ktory kabel.
    piny sa w dwoch rzedach po 5. (podejrzewam, ze jeden rzad to jeden kontroler tak jakby :P) Powiedzcie, jak podlaczyc kontroler, zeby nie spalic urzadzenia. Aha - no i jakis przepis na przejsciowke USB(pc) -> ps/2 (klaw) (do kompa wchodzi usb...) BARDZO PROSZE !!

• #2 15 Paź 2004 01:17
    ghost
    Poziom 23  

Jesli chodzi o USB to najczesciej 2x4 piny ! 2x5 pinow to raczej COM .. organizacja pinow jest taka : liczac od nozki 1 : 5V , -D, +D ,0V i tak w dwoch rzedach obok siebie (2 porty) Prawidlowosc (tzn w ktora strone jesli nie widzisz jedynki ) okreslisz latwo po wlaczeniu zasilania plyty - sprawdzasz miernikiem z ktorej strony jest +5V. Jesli kupisz sobie sledzia USB z zespolona koncowka to czerwony kabelelk to +... wsadzajac w odpowiednia strone podlaczysz go zawsze prawidlowo.... jesli faktycznie masz 2x5PIN to wtykasz czerwonymi kablami do nozki 1 - dwa ostatnie piny beda niewykorzystane.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME