Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba A300 problem z demontażem obudowy matrycy

reed 13 Jan 2011 22:59 5682 5
    reed
    Level 17  
    Podejrzewam, że padła mi świetlówka (mruga podświeltlenie po kilku minutach użytkowania laptopa) w A300-14S i zamierzałem ja wymienić samemu. Niedawno robiłem to z ASUSem a teraz czas na TOSHIBE. Robię dokładnie jak tutaj: http://www.irisvista.com/tech/laptops/Toshiba...A305/remove-replace-LCD-screen-inverter-2.htm ale utknąłem na punkcie 13.
    Tj. zdjęcia dolnej części osłony matrycy. No za chiny nie chce się wyciągnąć. Czy w A300 jest jakoś inaczej niż w A305? Jakieś dodatkowe zaczepy?
    luks_x
    Level 13  
    powiem tak początek demontażu jest standardowy czyli ściągnąć gumki, potem śrubki, potem zaczyna się problem. generalnie zawsze łapiesz palcami od wewnętrznej strony ramki czyli od matrycy. delikatnie odciągając ramkę od matrycy ona będzie schodzić (najpierw boki potem góra)
    I teraz najgorsze czyli dół. czasem da się to rozpiąć bez rozbiórki, ale jak nie masz wprawy polecam ci jednak ściągnięcie góry obudowy, nad klawiaturą jest listwa którą trzeba ściągnąć, potem sróbki od dołu obudowy, potem klawiatura i odkręcamy pod klawiaturą sróbki, a wszystko to po to żeby zdjąć lub podnieść górną obudowę (palmrest). potem zawiasy odkręcić i już masz matrycę. z filmikiem będzie Ci łatwiej bo ten model jest tragiczny do ściągania ramki matrycy
    reed
    Level 17  
    Wszystko fajnie. Tylko ja mam problem z wyciągnięciem tej obudowy matrycy od dołu. Górnej obudowy laptopa nie mam. Górna część obudowy matrycy jest już luźna nie mogę tylko wyciągnąć tego elementu pod napisem TOSHIBA. On jest zgrzany z ramką obudowy matrycy. To jest chyba osłona inwertera.

Toshiba A300 problem z demontażem obudowy matrycy

quattro87 - ja tam na tym filmiku nie znalazłem żadnej informacji o dodatkowym zaczepie na dole :( Mógłbyś podać w którym miejscu filmu to widzisz? Dzięki
  • Helpful post
    evil696
    Level 15  
    Ten zgrzany element to część ramki matrycy (dokładnie nie część a ramka matrycy jako jeden element) złóż matrycę i od tyłu jak złożysz będziesz widział linię łączenie ramki matrycy z pokrywą górną, jak masz jakiś cienki i w miarę sztywny plastik (kostka do gry na gitarze) możesz spróbować rozdzielić te 2 elementy.
    reed
    Level 17  
    Udało się, dzieki evil696.