Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ECAS EBS WABCO 446 055 066 0 Przyczepa

14 Sty 2011 00:18 6017 1
 • Poziom 17  
  Problem występuje w przyczepie system WABCO składa się z modulatora EBS między osiami i z kasety ECAS z boku na ramie przyczepy. Kaseta ECAS ma numer Wabco 446 055 066 0, zamontowana w hermetycznej skrzynce z gniazdem diagnostycznym.

  ECAS nie funkcjonuje, EBS działa poprawnie.
  W modulatorze brak błędów, parametry poprawne, po wypięciu czujników zapisuje błędy.

  Z ECASem nie moge się skomunikować, zastanawiam się czy w ogóle jest możliwość połączenia się z tym modułem. Po wypięciu kostki od zaworu podnoszenia i opuszczania zawieszenia z kasety ECAS wskakuje błąd w EBSie. Z tego wnioskuję że komunikacja diagnostyczna odbywa się przez EBS , a kaseta ECAS to tylko moduł sterujący zawieszaniem bez diagnostyki.

  Tylko w schemacie układu wrzuciłem go do załącznika jest inaczej. Z gniazda diagnostycznego linia L biegnie do kasety ECAS, linia K biegnie do EBS. Dodatkowo EBS i ECAS połączone są przewodem białym na schemacie linia K. Z tego znów wynika że jednak sam ECAS powinien mieć diagnostykę przez linię L.
  Poza tym miga zewnętrzna lampka usterki ECAS, a w EBS brak jest błędów.
 • Poziom 22  
  ECAS ma diagnostykę po linii K i L . Zasilany jest z EBS i jego wypięcie generuje w EBS błąd. Tak jak do ECAS-a w samochodzie tak do ECAS-a w przyczepie jest program diagnostyczny. Można go kalibrować , parametryzować itp.