Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP C5280, nie rozpoznaje pojemnika z tuszem

balonowa 14 Sty 2011 00:32 11975 12
  • #1 14 Sty 2011 00:32
    balonowa
    Poziom 2  

Przed świętami drukowałam w kolorze było wszystko OK, wczoraj włączyłam drukarkę i pokazał się komunikat "pojemniki z tuszem. Informacje w dokumentacji drukarki". Po włączeniu Centrum Obsługi HP okazało się, że problem jest z tuszem kolorowym. Oba tusze to zamienniki ActiveJet (odpowiednio 350XL i 351XL). Zakupione były w czerwcu, wydrukowałam na nich moją magisterkę i od czerwcowej obrony drukarka używana była może 5 razy. Tuszy nie wyjmowałam. Skąd w takim razie błąd tuszu kolorowego? Pojemniki NIE BYŁY regenerowane. Próbowałam już resetować drukarkę z panelu Mfg Commands, nic to nie dało (oprócz skasowania poziomu tuszu czarnego...). Drukarka widzi tusz kolorowy (pokazuje, że jest 69%). Wycieranie styków alkoholem też nie pomogło. Ani dziwne konfiguracje zaklejania styków. Dioda wciąż mruga, a drukarka nie reaguje (drukuje tylko stronę diagnostyczną - kolory są ładne, czasem tylko mają białe paseczki, więc tusz raczej nie jest zaschnięty). Nie próbowałam wkładać 3 kolejnych tuszy bo nie wpadłam wcześniej na pomysł kolekcjonowania pustych pojemników. Wiem, że było już coś na ten temat ale wszystkie posty dotyczyły regenerowanych tuszy (a nie "nowych"). Czy jest jakiś sposób na uratowanie mojego tuszu?

0 12
  • #2 14 Sty 2011 07:56
    Stan-S11
    Poziom 31  

Z przedstawionego opisu zaistniałej sytuacji jednoznacznie wynika że musisz wymienić wkład kolorowy. Wkład który posiadasz uległ uszkodzeniu elektronicznemu pomimo że sie do niego nie dotykałeś i urządzenie go nie czyta. Żadne resetowanie tu nie pomoże, wymienić i po problemie.Polecam kupować jednak oryginały, z praktyki wiem ze służą dłużej.

0
  • #3 14 Sty 2011 18:38
    konmaj
    Spec od drukarek

balonowa napisał:
    Oba tusze to zamienniki ActiveJet (odpowiednio 350XL i 351XL).

Pojemniki NIE BYŁY regenerowane.

Tak właściwie w przypadku tuszy do tej drukarki zamienniki to regenerowane oryginały.

0
  • #4 14 Sty 2011 20:20
    balonowa
    Poziom 2  

konmaj napisał:
    balonowa napisał:
    Oba tusze to zamienniki ActiveJet (odpowiednio 350XL i 351XL).

Pojemniki NIE BYŁY regenerowane.

Tak właściwie w przypadku tuszy do tej drukarki zamienniki to regenerowane oryginały.

Tak myślałam...

W sumie to zauważyłam, że drukarka jednak drukuje, tylko muszę za każdym razem drukować stronę diagnostyczną.

Dziękuję za radę.

Kupując ten sprzęt nie spodziewałam się tylu problemów, stare urządzenie hp psc 1210 przyjmuje wszystkie tusze jak leci, bez znaczenia czy nowe, zamienniki czy n-razy napełniane.

0
  • #5 29 Sty 2011 10:54
    auto-boss
    Poziom 10  

Witam
    Dołączę się do awarii drukarki w podobnej sytuacji uległa moja drukarką .
    Drukarka wyświetla że jest problem z kolorowym tuszem - po konsultacjach z działem HP wyjaśniłem im że po załadowaniu nowo zakupionych tuszy jest problem z drukarką, HP postanowiło wysłać gratisowo nowe tusze XL. Dobre rozwiązanie na nowe tusze.Niestety wymiana tuszy nie pomogła -biorę się za rozkręcanie drukarki

0
  • #6 29 Sty 2011 15:50
    Stan-S11
    Poziom 31  

auto-boss proponował bym najpierw sprawdzić tusze na innym sprzęcie np. w serwisie lub u znajomego a dopiero w następnej kolejności przystąpić do rozkręcania urządzenia. Jeśli okazało by się że tusze są sprawne należało by sprawdzić karetkę.

0
  • #7 11 Lut 2011 13:15
    HP Polska
    Poziom 9  

Jak sam zauważyłeś, twoja drukarka pracowała bez zarzutu, gdy używałeś oryginalnego wkładu. Kiedy go zastąpiłeś zamiennikiem, drukarka odmówiła posłuszeństwa. Oto przyczyna problemu.

Proponowałbym zgłosić się do autoryzowanego serwisu, gdzie sprawdzą jak duże zniszczenia w twojej drukarce spowodował zamiennik i czy można przywrócić urządzenie do „życia”. Niestety, jeśli jeśli jest to drukarka HP, gwarancja, którą powinieneś dostać przy jej zakupie, nie będzie w tym przypadku uwzględniona. Mam świadomość, że ta zasada może być krytykowana, ale w przeciwnym razie liczba zniszczonych przez zamienniki drukarek wzrosłaby drastycznie.

Nie są to puste słowa. W trakcie badań, które w ub. r. wykonała firma QualityLogic, okazało się, że 2 na 7 zamienników jest wadliwych – przecieka i zostawia smugi na wydrukach. Owszem, ktoś powie, że 5 zamienników będzie się nadawać do użytku. Ale ryzyko uzyskania gorszych wydruków, a nawet uszkodzenia drukarki będzie tym wyższe, im częściej wkłady atramentowe są regenerowane.

Niestety, dostawcy zamienników takich informacji już nie podają. W zamian proponują wielomiesięczne gwarancje, które jednak nie obejmują serwisu drukarek.

Dlatego, jeśli uda ci się naprawić drukarkę, proponowałbym wrócić do sprawdzonych praktyk i używać oryginalnych wkładów. Zamienniki, owszem, mogą kusić niższą ceną przy zakupie, ale potem koszty będą prawdopodobnie znacznie wyższe.

0
  • #8 11 Lut 2011 13:51
    duo1
    Poziom 9  

Szanowny Panie "HP Polska" kolejny raz piszesz o tych badaniach i kosztach, policz sobie koszty miesięczne i roczne - oryginał i zamiennik i wtedy pisz, a za różnicę w cenie można kupić rocznie kilka nowych drukarek...

0
  • #9 11 Lut 2011 13:53
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

HP Polska napisał:
    W trakcie badań, które w ub. r. wykonała firma QualityLogic, okazało się, że 2 na 7 zamienników jest wadliwych – przecieka i zostawia smugi na wydrukach.....

Ty zaczynasz wypisywac ten sam tekst, który może byc potraktowany jako spam reklamowy, to i ja zaproszę do przeczytania mojego postu, w którym odniosłem się do twojej działalności reklamiarskiej. Mój post znajduje się w tym temacie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1902460.html

0
  • #10 15 Lut 2011 16:41
    HP Polska
    Poziom 9  

jeśli mam coś twierdzić, to chciałbym powoływać się na konkretne źródło. Nie będę rzucać na lewo i prawo ogólnymi sformułowaniami, że coś jest lepsze, a coś gorsze bez uzasadnienia. Duo1 twierdzisz że kupując zamiennik, możesz po roku zaoszczędzić tyle, że starczy na nową drukarkę.
    Jaką drukarkę, jaki zamiennik, w jakiej cenie?

0
  • #11 15 Mar 2011 08:00
    akla
    Poziom 9  

Witam, również mam ten komunikat "pojemniki z tuszem. Informacje w dokumentacji drukarki".
    Problem w tym, że drukarka przestała drukować z dnia na dzień, mam oryginalne tusze, nic nie wymieniałem. Nie działają żadne przyciski - co mogę zrobić żeby to naprawić?

3
  • #12 22 Mar 2011 11:40
    HP Polska
    Poziom 9  

akla, gdzie kupował tusze?

0
  • #13 28 Mar 2011 20:39
    akla
    Poziom 9  

Przez oprogramowanie dołączone do drukarki (wysyłkowo).

1