Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieć WiFi - odległość 2km

14 Sty 2011 03:57 2015 4
  • Poziom 11  
    Witam
    Chcę zbudować połączenie bezprzewodowe między dwoma domami oddalonymi od siebie o blisko 2km w linii prostej z pełną widocznością. W domu A internet jest i ma on być dostarczony do domu B. Chciałbym również, aby w domu B stał router do którego byłby podłączony dysk USB pełniący rolę dysku sieciowego na którym znajdowałyby się np. filmy, programy etc. Kolega siedzący przed kompem w domu A powinien mieć również dostęp do zasobów tegoż dysku.
    Jaki sprzęt najlepiej by się do tego nadawał-chodzi mi tu bardziej o zestaw nadawczo-odbiorczy, routery mam. Zastanawiałem się nad czym z Ubiquitie, ale nie wiem dokładnie na który model w tym wypadku patrzeć (oczywiście nie obstaję, że muszą być to akurat graty tej firmy). Skłaniam się bardziej ku 5G.
    Bardzo proszę o pomoc.
  • Poziom 11  
    Myślałem ze po stronie A (nadawcza internetu) dam właśnie NanoBrigde M5, a po stronie B (odbiorczej) NanoStation 5. Czy takie rowiązanie jest ok? Czy w takiej konfiguracji jak Twoja można będzie korzystać z opcji dzielenie plików w sieci wewnętrznej tak jak opisałem to wcześniej?
  • Poziom 11  
    dlaczego w domu B chcesz dać router? skoro ubiquiti będą pracowały w WDSie to w całej sieci będziesz mógł wymieniać pliki, jeśli zastosujesz router to zmienisz podsieć, lepiej już dać zwykły switch lub AP.
  • Poziom 11  
    Chcę dać router tylko dlatego, że ma on możliwość podłączenia dysku USB, ale przecież może,a nawet musie pracować jako hub-dhcp będzie włączony w domu A.