Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Latitude E5510 po oglądnięciu filmu wiesza się laptop

14 Sty 2011 09:41 1182 4
 • Poziom 8  
  Witam!

  Miałem laptopa z systemem Windows7 ale że powstał problem z innymi programami działającymi na sieci w tym Novell (Windows7 nie jest kompatybilny z Novell'em) przeinstalowano mi na system Windows XP.
  Po jakimś czasie sprawdziłem jak działają pliki z rozszeżeniem .avi i tu powstał problem. Po ogladnięciu filmu (albo nawet chcąc podgladnąć na chwilke) i wyłączeniu wiesza się cały laptop, nie można nic zrobić tylko pozostaje twardy restart. Po restarcie laptop chodzi normalnie. Próbowałem to na programie odtwarzającym VLC i Media Player Classic. Objawy były te same. Ma ktoś jakieś spostrzerzenia co powinienem zrobić?
 • Poziom 12  
  Witam!

  Problem może leżeć w wielu kwestiach:
  1. Przyczyną może być nieprawidłowy kodek video. Należało by odinstalować je z systemu i pobrać najnowszą paczkę kodeków np. klite codec pack.

  2. Sprawdzić pamięć ram w laptopie np. programem win mem tester do wyszukania w google lub lepszy sposob http://www.memtest86.com/ wymagajacy wypalenia obrazu na płycie CD i uruchomieniu systemu właśnie z niej.

  3. Sprawdzenie dysku twardego najlepiej programem producenta np. seatool w przypadku dysków seagate lub wdclear w przypadku dysków WD. Jaki dysk mamy możemy sprawdzić np. programem everest.
 • Poziom 8  
  Odinstalowalem wszystkie kodeki. Ściagnałem K-Lite_Codec_Pack_670_Full i zainstalowałem ale to nic nie pomogło. Przejde do pozostałych punktów może się uda.
 • Poziom 22  
  Te programy mają wbudowane kodeki, nie potrzebują zewnętrznych.
  Zazwyczaj paczki kodeków skutecznie rozkładają system na łopatki i pomaga tylko ponowna instalacja :(.
 • Poziom 12  
  Niestety mylisz się kolego media player classic nie obsluguje sam z siebie quicktime i realmedia video, wiec instalacja kodekow jest porządana w systemie.