Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak naładować stary akumulator?

14 Sty 2011 10:08 4721 8
  • Poziom 10  
    Mam stary (kilka lat) ale nieużywany akumulator samochodowy, przechowywany był w stanie suchym. Czy jest jakaś specjalna metoda ładowania takich akumulatorów, czy wystarczy go zalać i normalnie podłączyć do prostownika.
  • Poziom 41  
    Jeśli to jest nie zalewany dotychczas akumulator,nowy i trzymany w dobrych warunkach to można go uruchomić zalewając elektrolitem, a następnie ładując prostownikiem.
  • Poziom 38  
    Uruchamiałem kiedyś taki akumulator. Po zalaniu elektrolitem akumulatora pozostawić go na dwa-trzy dni, aby płyty namokły. Po ewentualnym uzupełnieniu ubytków elektrolitu podłączyć pod prostownik. W pierwszym momencie akumulator może nie przyjmować żadnego prądu, ale tym się nie zrażać - u mnie taka sytuacja trwała prawie trzy dni. Po trzech dniach akumulator zaczął stopniowo pobierać coraz większy prąd. Dalej normalna procedura ładowania. Powodzenia.
  • Poziom 10  
    Dziękuje za jasną odpowiedź. Zrobię wg instrukcji i zobaczę co się będzie działo.
  • Poziom 27  
    Po zalaniu elektrolitem akumulatora pozostawić go na dwa-trzy dni, aby płyty namokły.-------Nie dłużej niż dobę. Potem następuje zasiarczenie płyt. Gdy zachodzi reakcja ak się nagrzewa .gdy skończy sie . Ak stygnie i to jest sygnał że można już zacząć go ładować, przeważnie po ok 4-8 godzin.
  • Poziom 41  
    Mała uwaga dotycząca ładowania suchych akumulatorów.
    Przed kilkunastu laty w sprzedaży były 2 rodzaje suchych akumulatorów w sprzedaży:1- normalne i2-tzw. suchoładowane.
    Różnica? te 1-sze ładowało się 1/20 tzn. prąd 5% z pojemności akumulatora .Np.aku 100Ah prąd ---5A do objawów pełnego gazowania ,wyłączyć rozładować i naładować ponownie. Ważniejsze jest to 1-sze ładowanie ,może być mniejszym prądem,odpowiednio dłużej.
    A "suchoładowane "można po zalaniu ładować prądem 1/10 tzn.prąd 10%poj .akumulatora.
  • Poziom 27  
    Tak dokładnie zapomniałem o tym napisać .
  • Poziom 14  
    Witam,

Jeśli to jest nowy, suchy, nigdy nie ładowany akumulator, to procedura ładowania wyłącznie wg tego co napisał Kolega Stanisław_1954. Jeśli zrobisz to dobrze, będzie Ci służył długo i niezawodnie.

Pozdrawiam
    vper
  • Poziom 10  
    Akumulator działa po ładowaniu go zgodnie z procedurą opisaną przez stanislaw1954. Dziękuje za pomoc.