Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nietypowa konfiguracja z dwoma ruterami pomocy?

sonymusic 14 Sty 2011 10:24 2344 26
  • #1 14 Sty 2011 10:24
    sonymusic
    Poziom 9  

Witam.Prosze o pomoc w konfiguracji sieci Wi-Fi.
    Chodzi o to,ze mam dostep do sieci i internetu za pomoca wi-fi ktora jest udostepniona na innym ruterze.I mam teraz podlaczony ruter do mojego komputera za pomoca Lan i mam utworzona siec domowa ale niema w niej dostepu do internetu ktory posiadam za posrednictwem Wi-Fi z innego rutera.
    Prosze o porade jak skonfigurowac ustawienia tak aby w mojej sieci W-Fi rowniez byl dostep do internetu jesli jest to mozliwe.Szukalem na roznych forumach i nie moglem znalezc zadnej konkretnej odpowiedzi / pomocy.
    Z gory dziekuje.

• #2 14 Sty 2011 11:25
    hermes-80
    Poziom 43  

Pokaż status routera.

• #3 14 Sty 2011 19:48
    sonymusic
    Poziom 9  

Pierwszy ruter z ktorego posiadam internet za posrednictwem wi-fi daje mi IP : 192.168.1.70 i do mojego komputera mam podlaczony drugi ruter za pomoca LAN i na nim ustawiony mam STATIC IP ,zalaczony .jpg ilustruje ustawienie mojego rutera.Na karcie sieciowej bezprzewodowej mam ustawione udostepnianie polaczenia internetowego dla innych komputerow w sieci.Przy wlaczonych obydwu kartach sieciowych Wi-Fi i LAN pisze ,ze jest dostep do internetu ale tak na prawde na innym komputerze niema internetu ale komputery w sieci sie widza i moga wymieniac sie plikami.

• #4 14 Sty 2011 19:52
    hermes-80
    Poziom 43  

Sory nie doczytałem :!:
    Jeśli masz podłączony 1 router do drugiego przez port LAN to WAN ustawiasz na DHCP i :!: wyłączasz DHCP serwer :!:, a w LAN musisz wpisać IP 192.168.1.70 i ten adres nie może być w puli serwera DHCP 1 routera.

• #5 14 Sty 2011 19:53
    sonymusic
    Poziom 9  

Dodam jescze ,ze drugi komputer tez z windowsem 7 moze wymieniac sie plikami w sieci ale niema internetu a komputer z windowsem XP nie moze wymieniac sie ani plikami ani nie moze sie polaczyc z internetem.

• #6 14 Sty 2011 20:02
    hermes-80
    Poziom 43  

Podsumowując:
    WAN: DHCP
    LAN: 192.168.1.70
    DHCP serwer: Disable.

Zrobił mi się mętlik :!: Najpierw powinieneś narysować schemat z portami jakie wpinasz poszczególne kable bo już sam nie wiem jak to masz ustawione. :!:

• #7 14 Sty 2011 20:24
    sonymusic
    Poziom 9  

Pierwszy ruter od kolegi z wlaczonym DHCP daje mi bezprzewodowo na moj komputer stacjonarny IP:168.192.1.70. Z komputera stacjonarnego ( mojego ) podlaczony jest kablem drugi ruter i ten ma ustawione STATIC IP i wylaczony DHCP i wpisalem w ustawieniach mojego rutera w polu STATIC IP numer IP, maske i brame taka sama jaka mi daje pierwszy ruter.
    Teraz wszystkie komputery widza sie w sieci XP i 7 ale dostepu do internetu dalej na nich niema.

• #8 14 Sty 2011 20:26
    hermes-80
    Poziom 43  

Ech jeśli przez wifi chcesz połączyć te dwa routery to jakie tryby używasz do tego :!: Narysuj schemat bo masz to wszystko trochę pokręcone :!:

• #9 14 Sty 2011 20:34
    sonymusic
    Poziom 9  

tryby? nie wiem dlatego pytam jak to zrobic?. Bo na moim komputerze mam internet i inne komputery w mojej sieci bezprzewodowej sie widza ale nie maja dostepu do internetu poprzez moj komputer.

• #10 14 Sty 2011 20:36
    hermes-80
    Poziom 43  

Cytat:
    Narysuj schemat bo masz to wszystko trochę pokręcone
    Czy ty potrafisz zrozumieć to zdanie ?? Poza tym co ty chcesz zrobić.
    Napisz co to jest za model tego routera.

• #11 14 Sty 2011 20:42
    sonymusic
    Poziom 9  

Ten internet który mam od kolegi bezprzewodowo na moim komputerze chce udostępnić też bezprzewodowo poprzez mój ruter na i inne koputery w moim domu. No chyba prościej się tego nieda wytłumaczyć.Sorki ,że tak namieszałem.

• #12 14 Sty 2011 20:45
    hermes-80
    Poziom 43  

Podaj model routera. Teraz w końcu się trochę wyjaśnia i mam nadzieje, że nie kradniesz netu.

• #13 14 Sty 2011 20:54
    sonymusic
    Poziom 9  

Nie nie kradnę internetu, mam go udostępniony aby nie ciągnąć kabli ale jak się nie będzie dało bezprzewodowo to będę musiał jednak kablem ciągnąć.Model mojego rutera to Linksys WRT 120N a od kolegi to DLink DI 524.

• #14 14 Sty 2011 21:09
    hermes-80
    Poziom 43  

Najlepszym rozwiązaniem będzie w twoim wypadku kabel bo nie odbierzesz tym routerem wifi od kolegi, a tym bardziej równocześnie nie rozsiejesz po domu.

• #15 14 Sty 2011 21:51
    sonymusic
    Poziom 9  

Od niego internet mam na komputerze ale jak go chce za pomoca rutera udostepnic innym komputerom to juz sie nie da?no trudno.dzieki za pomoc.

• #16 15 Sty 2011 10:34
    sonymusic
    Poziom 9  

Niewiem jak prościej można opisac w jaki sposób chce uzyskac dostęp do internetu na innych komputerach. Ja nie chce sie laczyc i jednocześnie udostępniać łącze na jednym ruterze.
    Ja mam połączenie z internetem na moim komputerze za pomocą bezprzewodowej karty sieciowej.I teraz z mojego komputera kablem mam podlaczony ruter i bezprzewodowo chcę to połączenie internetowe z karty sieciowej udostępnić na ruterze tak aby inne komputery w moim domu mogły łączyć sie z internetem.
    Wymiana plików w sieci działą poprawnie tylko brak jest dosępu do internetu na innych komputerach które są podłączone do mojego rutera.

Dodano po 13 [minuty]:

Schemat jak to ma wszystko wyglądać w załączonym .jpgu.

• #17 15 Sty 2011 11:06
    hermes-80
    Poziom 43  

Poprzez komputer taj jak to opisujesz da się zrobić z tym, że będziesz musiał mieć cały czas włączony tego PC by inne kompy miały internet.
    Obrazki dodaje się tak: Sposób wklejania grafiki
    Poza tym nie wiem jakie ten router ma tryby WIFI więc przydała by się zakładka z nimi.

• #18 15 Sty 2011 15:44
    sonymusic
    Poziom 9  

tak,wiem,że będę musiał mieć włączony główny komputer ale nie wiem jak wszystko skonfigurować ze sobą.Niewiem tylko o jakie tryby chodzi?
    chętnie je podam ale nie wiem gdzie je znależć.

• #19 17 Sty 2011 10:09
    sonymusic
    Poziom 9  

czy ktos ma jakies jeszcze pomysly?

• #20 17 Sty 2011 11:32
    hermes-80
    Poziom 43  

posłuchaj najpierw trzeba z tego 1 kompa który będzie robił za router z trybem WISP udostępnić internet na drugi komp poprzez 2 kartę sieciowa. Jak to ci się uda to router traktujesz jak 2 komp.
    Czyli podpinasz go do wejścia LAN (nadajesz IP zakładce LAN z twojej podsieci), wyłaniasz w nim serwer DHCP, i ustawiasz WAN port na DHCP jeśli nie da się go wyłączyć. I po sprawie.

• #21 18 Sty 2011 21:48
    Zajac30
    Poziom 1  

Mam podobny problem. Mam dwa rutery linksys wrt 54 gh. Pierwszy jest polaczony z netem (kabelkiem) i przewoodowo z kompem natomiast drugi chcialbym wykorzystac jako ap i do niego rowniesz polaczyc kabelkiem kompa. jak je skonfigurowac?

• #22 18 Sty 2011 23:08
    gkmaster
    Poziom 17  

Odpowiedź dla sonymusic:
    Osobiście proponował bym zrobić tak zwany most bezprzewodowy bo będzie z tym najmniej problemu - aby coś takiego zrobić oba routery muszą mieć funkcję WDS. Jeśli nie mają to nie ma tematu - pozostaje kombinacja w taki sposób jak ty sobie to rozkminiłeś. Generalnie na kompie musisz zrobić udostępnianie połączenia internetowego poprzez kartę LAN. Jeśli ci to ruszy to podłącz najpier notebooka do kompa i zobacz czy to działa (czy działa net). Jesli tak to podłącz router ale z kompa do gniazda LAN na routerze, dodatkowo na routerze wyłącz DHCP. Teraz podepnij notebooka do kolejnego gniazda lan w routerze i zobacz czy działa net na notebooku (router powinien się zachowywać jak switch) jeśli działa to ustaw na routerze sieć wifi i zaloguj notebooki.
    Jeśli na którym kolwiek etapie net na notebooku nie działa to konfiguruj do skutku.

• #23 30 Sty 2011 12:24
    sonymusic
    Poziom 9  

No niestety nie dziala. Ruter podlaczony mam do komputera kablem Lan w ruterze do wejscia Lan nie do internetowego wejscia i przy udostepnianiu jest problem!
    poniewaz Windows 7 ustawia staly adres IP dla tego polaczenia 192.168.137.1 no i w tym momencie komputer niema polaczenia z ruterem. Ruter ma dwa tryby Static IP i DHCP.Mam ustawione DHCP a moze powinienem ustawic Static IP ? ale co w puste pola wtedy wpisac?.Prosze o pomoc.

• Pomocny post
    #24 30 Sty 2011 16:37
    gkmaster
    Poziom 17  

Tak to napisałeś, że nic z teog nie rozumiem co gdzie masz podłączone.

Cytat:
    Ruter podlaczony mam do komputera kablem Lan w ruterze do wejscia Lan nie do internetowego wejscia

albo zacznij używać znaków interpunkcyjnych albo narysuj jak to podłączyłeś.

Na portach lan po wyłączeniu DHCP nic ci się nie powinno pojaiwać do wpisania! Jeśłi ci się pojawia to znaczy, że konfigurujesz port WAN a tego miałeś nie dotykać.

Narysuj schemat połączenia jakie zrobiłeś - albo wrzuć fotki z twoich wypocin. Dodatkow daj screan z ekranu konfiguracji routera. Wówczas może będę mógł coś doradzić.

Windows nie ustawia sam z siebie stałych adresów!!

• #25 31 Sty 2011 00:11
    sonymusic
    Poziom 9  

No i w końcu działa ! Po udostępnieniu internetu dla karty sieciowej do której mam podłączony ruter, a w ruterze ustawione DHCP Disable, w końcu pojawił się internet. Mój błąd był w tym,że kombinowałem w ruterze przy ustawieniach dla wejścia WAN a to chodziło tylko aby wyłączyć DHCP.
    Pozostał tylko jeszcze jeden drobny problem dla którego rozwiązania nie znalazłem w internecie.

Ruter z włączonym DHCP i podłączony do komputera z Win7 Ultimate kablem w LAN powoduje,że windows daje do wyboru identyfikator sieciowy czyli czy jest to sieć publiczna ,firmowa czy też domowa.

W wypadku wyłączenia DHCP w ruterze i udostępnienia internetu w komputerze,windows przypisuje adres IP 192.168.137.1 dla udostępnionej karty sieciowej i sieć zostaje niezidentyfikowana i opsana jako publiczna i niema możliwości ustawieniaże będzie to sieć domowa dziwne?

Tą sieć od kolegi z którą się łączę i pobieram internet mogłem ustawić jako publiczną lub domową ,mam wybraną jako publiczną, z kolei ta sieć która jest utworzona na drugiej udostępnionej karcie sieciowej może być tylko siecią niezidentyfikowaną. W interneciemożna znalżć tylko jak zmienić nazwe sieci ale nigdzie nie jest opisane jak zmienic ikone i identyfikator na sieć domowa.

Może ktoś wie dlaczego windows nie może zidentyfikować tej sieci to prosze o rade , a jeśli chodzi o sedno tego tematu to chyba wszystko jest już jasne z góry dziki za pomoc.

• #26 31 Sty 2011 09:12
    gkmaster
    Poziom 17  

Windows przypisuje sieć domowa/firmowa/publiczna po to by zrobić różne uprawnienia udostępniania plików, drukarek.

Przy ustawieniu sieci na publiczną nie ma możliwości udostępniania plików z innych komputerów.

Zmaina trybu - centrum udostępniania >> DOSTOSUJ.

Można również dokonać zmian samego udostępniania plików.

Publiczna - brak dostępu udostępniania
    Prywatna - udostępnianie plików i drukarek.

• #27 06 Lut 2011 22:27
    sonymusic
    Poziom 9  

Tak,zgodzę się ,że w Twoim wypadku tak to będzie wygądało.
    Ale u mnie chodzi o całkiem co innego.
    Połączenie internetowe od kolegi mam ustawione jako sieć publiczna tak aby nie była możliwa wymiana plików,a moją sieć domową za pomocą rutera chcę ustawić jako sieć domową i tu niema możliwości wyboru po tym jak ruter został ustawiony do pracy bez DHCP a komputer przypisał karcie sieciowej stały adres IP.
    Gdy ruter był skonfigurowany z włączonym DHCP a karta sieciowa w komputerze miała ustawione uzyskiwanie adresu IP automatycznie to można było wybrać sieć domową.Dodaje obrazek jak to u mnie jest:
    https://obrazki.elektroda.pl/9887441000_1297027458.jpg

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME