Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Magnum 440 brak mocy.

LeszekMAGNUM 14 Jan 2011 12:31 9183 8
 • #1
  LeszekMAGNUM
  Level 2  
  Witam.
  Mam problem z Renault Magnum 440 E-tech. Mianowicie brakuje jej mocy.Wymieniliśmy wtryski, pompowtryski, wymieniliśmy czujniki koła zamachowego i rozrządu, turbo sprężarka i czujnik turbiny wymieniony na nowy,układ paliwowy dostaje 4 bar na zasilaniu pompowtrysków, ciągle źle pracuje ostatnio wymieniliśmy 2 komputery na próbę. Dochodzi do 1300 obrotów i dalej nie idzie. Wchodzi na większe obroty po rozłączeniu czujnika na kole zamachowym. Proszę o pomoc.
 • #2
  ekka
  Level 17  
  Kolego miałem podobne problemy w actrosie, problemem był wieniec a konkretnie niewłaściwy lub uszkodzony (brak zęba itp)
 • #4
  LeszekMAGNUM
  Level 2  
  nic nie pokazuje , byliśmy podłączać na komputer i tez nic nie wykazało , jedynym błędem jest uszkodzony czujnik poziomu oleju w misce olejowej-czy może on mieć wpływ na moc silnika?? słyszałem ze może być wypracowany wałek rozrządu??
 • #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  macaroni1
  Level 12  
  strasznie dużo pracy i na darmo, proponuje zastanów się jeszcze raz co może być przyczyną i bardziej przemyślane ruchy, może zdażyć sie ze wymienisz silnik i też niepomoże. 4 bary na postoju, a przy obciążeniu, może zapchany smok
 • #7
  Robert 806
  Level 11  
  Sprawdziłbym jeszcze czujnik ciśnienia /temperatury doładowania na kolektorze on potrafi też obciąć moc. A czy tacho działa bo przy awarii Impulsatora na skrzyni też obetnie obroty tak żebyś nie przekroczył 90 km/h o takie właśnie obroty są przy 90. Tak robiła premimka DCI więc podejrzewam że magnuma ma podobnie.Wałki rozrządu były felerne do 2002 nawet serwisy kiedyś je darmo wymieniały.
 • #8
  User removed account
  User removed account  
 • #9
  szyniu
  Level 20  
  Witam chciał bym odświeżyć temat mam identyczne objawy z Renatą czy udało się rozwiązać ten problem.