Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczne poziomowanie xenonów mondeo mk3 - problem

Czybyszew 14 Sty 2011 13:47 2874 0
  • #1 14 Sty 2011 13:47
    Czybyszew
    Poziom 20  

Witam.
    Od jakiegoś czasu dręczy mnie kapryśnie działające autopoziomowanie xenonów w mondeo mk3 2003r.
    Raz reflektory świecą prawidłowo a raz na 5 metrów przed autem.
    Dzieje się tak nawet jak jadę długo bez gaszenia silnika i świateł, po prostu raz widzę na 5m raz na 50m. Pośrednich położeń nie zauważyłem więc problem jest zero-jedynkowy:)
    Od wczoraj zdechły już całkiem i mam problem z jazdą po zmroku.
    Mogę co prawda podciągnąć je ręcznie śrubą ale jak mi nagle poziomowanie ożyje i się lampy podniosą to "przeciwnik" dostanie po oczach.

Sprawdziłem już to co mogłem czyli połączenia kablowe między złączem lewej lampy a "poziomicami" (przetwornikami położenia zawieszenia) przednią i tylną i wszystko jest ok.

Czy ktoś wie jak sprawdzić same poziomice ( czy to przetworniki indukcyjne czy jakieś zwykłe potencjometry) ? Przy włączonym oświetleniu i zapłonie zmierzyłem na kostkach przedniej i tylnej napięcie nie większe niż 1V a to mi się wydaje za mało. Na schemacie elektrycznym z TIS Forda poziomice narysowane są jako potencjometry ale pomiary rezystancji tego nie potwierdziły.

Może ktoś dysponuje bardziej dokładnymi schematami lub instrukcjami serwisowymi jak zdiagnozować problem.
    Nie chcę się pakować w niepotrzebne koszta a odstawianie auta do warsztatu niestety chwilowo odpada.

Będę niezmiernie wdzięczy za każde przybliżenie mi zasady działania tego
    dobrodziejstwa.

0 0
  Szukaj w 5mln produktów