Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung scx4200 dziwny komunikat "otwarte nagrz."

14 Sty 2011 14:15 4014 7
  • Poziom 10  
    witam
    jak w temacie , u klienta w samsungu scx 4200 zacięło papier więc zajrzałem i stwierdziłem że jest ułamana flaga czujnika na wyjściu papieru.
    wymieniłem ją na nową i teraz pali się komunikat: " otwarte nagrz."
    ale tam nie ma żadnego czujnika od drzwiczek do grzałki ztyłu.
    chyba że ten komunikat tyczy się otwarcia w innej części urządzenia. zobaczyłem pare wpisów o tej usterce - tam piszą o tonerze że czip jest do wymiany ale nie wiem czy rzeczywiście sprawa idzie o czip bębna.
    prosze o radę i wskazówki doświadczonych kolegów.
  • Poziom 21  
    Witam dawno nie robilem tego modelu ale na pewno nie chodzi o chip one nie blokują tej drukarki z tylu jest czujnik optyczny pewnie z boku moze on jest uszkodzony lub flaga źle założona chodzi o otwarcie calej płyty skanera ona współdziała z tylna pokrywą od utrwalania dobrze popatrz a napewno dojdziesz co jest nie tak pozdro
  • Poziom 28  
    Kolego do wymiany masz płytę główną, pomierz też fuser i zobacz czy nie przytopił się na łożyskach ślizgowych.
  • Poziom 10  
    czujnik optyczny jest dobry. podejrzewam termistor bo bezpiecznik na utrwalaniu też jest dobry.
    mam pytanie do kolegi o stwierdzenie że to płyta jest walnięta, skąd ta pewność? czy zawsze jak jest ta usterka to oznacza że płyta jest uszkodzona?
  • Poziom 28  
    Robiłem kilkanaście urządzeń z tym błędem i zawsze płyta główna i czasami fuser dlatego dobrze go sprawdź.
  • Poziom 10  
    rzeczywiście , wygląda na płytę że jest walnięta. pomierzyłem wszystko w utrwalaniu, podmieniłem termistor i bezpiecznik i grzałka nawet nie drgnie, nie nagrzewa sie i tyle, lampa nawet na moment nie świeci. musze skapitulować, nie będe wymieniał płyty, za droga impreza a urządzenie już nie najmłodsze. dzięki za pomoc.
  • Poziom 13  
    Witam. Sugestia uszkodzonej płyty głównej jest bardzo dobra, w moim przypadku były to zimne luty gniazda na płycie głównej, zasilającego grzałkę . Proste inne przypadki to związane z przerwą (brakiem kontaktu) na drodze napięcie grzałki -
    grzałka. Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Witam, mam ten sam problem co powyżej po wyciągnięciu fusera okazało sie ze panewki sa roztopione na teflonie, mam pytanie czy wymiana ich zlikwiduje problem czy wymienic nalezy rowniez termistory bedzie ok ?