Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Royal-Lux TV5490 TXT/BIF brak obrazu

janomo 14 Jan 2011 15:48 1734 4
 • #1
  janomo
  Level 24  
  Po podniesieniu G2 widać że raster jest ok. Nie ma sterowania kineskopu. Podmieniałem procek STV2116 - bez zmian. Schematu Royala z tą płytą nie mam - jest tam procesor ST6C NANCY1 i jego podejrzewam. TV włącza się z czuwania i z pilota i z klawiatury, po podniesieniu G2 przy zmianie kanałów z podłączoną anteną widać jakby zmiany synchronizacji ale na obrazie nawet grafiki nie ma. Nie wychodzi z procesora sterującego, pojawia się tylko na moment sygnał Blanking przy przełączaniu kanałów. Z objawów nasuwa mi się problem z pamięcią EEPROM, ale w tym TV nie ma jej - jest zatem chyba w procesorze. Test magistrali wykrywa procesor wizji, TXT i próbuje wywołać PLL - ale głowica jest bez magistrali, procesor nie wywołuje pamięci.
  Ma ktoś jakiś pomysł?
  Może ktoś dysponuje schematem Royala z tymi układami?
  Pozdrawiam.
 • #3
  janomo
  Level 24  
  Niestety schematu z tym prockiem nie mam, płytę obejrzałem dokładnie - pamięci nie znalazłem, no i test magistrali chyba jednoznacznie odpowiada - procesor nie wywołuje EEPROMu.
 • #4
  lisek
  Service technician RTV
  W poscie z Link autor napisał
  Quote:
  jedzie już do mnie schemat z Chojnowa z FOXELU


  kiedyś ktoś napisał
  Quote:
  Royal-Lux Mod.No.TV-99 TXT/BIFONIC
  chassis 40H-980601-0AH
  IC:
  ST6C-NANCY1
  STV5348/H-A5
  STV2180A-BC
  STV2116A-2D
  TDA8174А
  TDA1905


  Ale jak piszesz - procek "ubity" to raczej gra nie warta świeczki.
 • #5
  janomo
  Level 24  
  Nie wiem czy procek jest ubity. Wygląda to jakby miał poprzestawiane w trybie serwisowym albo uszkodzenie jest koło procka wizji. W tryb wejść nie potrafię bo na ekranie jest ciemność a pamięci podmienić nie mogę bo procek nie ma EEPROMu na zewnątrz. Wokół procka wizji STV jeszcze nie sprawdzałem elementów - trochę utrudnia sprawę brak dokładnego schematu TV na tych prockach.  Klient zabrał TV nienaprawiony.