Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka Dewalt nie doładowuje akumulatorów

14 Sty 2011 18:11 7438 6
  • Poziom 16  
    Posiadam ładowarkę Dewalt 7,2-18V. Ładuję nią akumulatory 12V 2 Ah. Po 2-3 h dioda pali się co oznacza że akumulator się naładował. Po sprawdzeniu ma 12,6V.
    Wkrętarka pracuje na nim 3-5 min. Czy akumulator nie powinien ładować się do wyższego napięcia? Posiadam takie dwa akumulatory i sytuacja jest taka sam z tym drugim. Akumulatory są roczne. Czyżby padła ładowarka? Jak to sprawdzić? Mam zasilacz stabilizowany może nim naładuję jeden akumulator i sprawdzę czy będzie działał. Tylko jakim napięciem ładować taki akumulator?
  • Poziom 14  
    Witam , nie chce Cie straszyc ,prawdopodobnie jesli jest napiecie 12.65V to jest naladowana bateria ale nie ma pojemnosci, po roku moze byc juz do wymiany, ja juz to przerabialem z DEVALT.

Proszę poprawić post - regulamin pkt.15 [dzimi]
  • Poziom 16  
    A może przyczyną jest nieodpowiednia ładowarka. Baterie są 2 Ah a na ładowarce jest napisany czas ładowania 1,7 Ah. Jeżeli jest nieodpowiednia to jaką mam zakupić?
    Ładowarka Dewalt nie doładowuje akumulatorów Ładowarka Dewalt nie doładowuje akumulatorów
  • Poziom 14  
    Witam, mamy trochę nieścisłości, wcześniej pisałeś, że masz ładowarkę 7,2-18v a teraz na zdjęciu pokazujesz inną tj. 6-14,4v, ale to nie problem, bo jedna i druga jest do twojej baterii dobra, sam zauważyłeś że ładowaleś dłużej i lampka się zaświeciła a to oznacza, że prąd ładowania przestaje płynąć i bateria jest gotowa do pracy, ma napięcie ale niestety z czasem traci pojemność i nadaje się do wymiany, smutna prawda.Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Jeżeli chodzi o ładowarkę to faktycznie jest 6-14,4V. Podczas ładowania podpiąłem multimetr i zauważyłem że przestaje ładować przy napięciu 12,6 V. Na forum przeczytałem że na każde ogniwo powinno być1,4V czyli bateria powinna się ładować do wyższego napięcia. Kupiłem nową ładowarkę za tydzień mi ją przyślą więc okaże się co jest padnięte.
  • Poziom 14  
    Sprawdzałem dzisiaj moją ładowarkę, ma 14,5V ale to mała różnica a może nawet błąd pomiarów, o to napięcie to przy ładowaniu, tak ,że ja nadal aważam iż jest to sprawa starszych baterii, obym sie tylko mylił i zamawiając nową ładowarkę nie straciłeś pieniędzy, daj znać co dalej, pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Dziś otrzymałem nową ładowarkę i wszystko się wyjaśniło. Nowa ładowarka ładuje akumulator do 14V a stara do 12,6 V. Teraz aku śmigają jak nowe.
    Także tonyj jednak się myliłeś w kwestii akumulatorów.
    Ładowarka Dewalt nie doładowuje akumulatorów