Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw Golf III 1.8 automat duże spalanie

14 Sty 2011 19:04 8495 14
  • Poziom 9  
    Witam i proszę o pomoc. Jestem od niedawna posiadaczem vw golf III 1.8 aam automat. Problemem jest duże spalanie paliwa. W cyklu mieszanym jest to około 17 - 18 litrów benzyny natomiast gazu to już powyżej 20 litrów. Wymieniona została już sonda lambda (bosch), termostat, podstawa pod zaworami. Auto sprawdzone zostało już przez 3 mechaników na trzech kompach w tym jeden raz w serwisie vw i nie wykazuje żadnych błędów, a ponadto wszystkie pomiary są ponoć ok. Może znany jest komuś taki przypadek. Z góry dziękuję za pomoc. ;)
  • Poziom 12  
    Skrzynia pracuje normalnie? Mialem tak w MB, ze juz tarczki byly wytarte i najpierw wkrecal sie na obroty,a potem zaczynal sie zbierac-po miescie 20l :(
  • Poziom 9  
    problem jest taki, że mam go bardzo krótko i w zasadzie nie mam z czym porównać, tym bardziej, że wcześniej automatem prawie nie jeździłem. Auto jest z 1996 roku ma przebieg 70 tys.km i jest to przebieg pewny co do którego nie mam wątpliwości. Ale wydaje mi się, że zachowuje się normalnie ...
  • Poziom 12  
    Tak dla formalnosci zapytam, czy sprawdzane pod katem wyciekow paliwa (bak, rura od korka wlewu)?
    Jedyne co jeszcze moge podpowiedziec jak to Twoj pierwszy automat to oszczedna jazda polega na jak najszybszym rozpedzeniu sie do wymaganej predkosci.
  • Poziom 9  
    tak. też było sprawdzane ... możliwe żeby tyle po prostu palił ? chyba nie bardzo ... ale tędy owędy słyszałem już dwóch takich przypadkach. czy ten typ tak ma czy coś jest jeszcze nie tak ? dzięki
  • Poziom 12  
    Sprawny samochod ma palic tyle ile podaje fabryka z niewielkimi tylko odchylami
  • Poziom 17  
    Kolego skąd Ty wyrwałeś tego golfa z takim przebiegiem ??
  • Poziom 9  
    Od rodziców znajomych Niemców ... ;) co do przebiegu nie mam wątpliwości. Ps. auto wygląda jakby czas się zatrzymał, tylko to spalanie na poziomie ikarusa. Oni podają, że na trasie paliło 8,5 benzyny i to się zgadza bo sam nim przyjechałem do Polski w maju. Ale potem żona przejęła auto i nim nie jeździłem do grudnia właściwie. Żona mało co jeździła bo od maja 2 tys. km. Moje auto się popsuło więc jej zabrałem ... no i ... PRZERAŻENIE
  • Poziom 9  
    może jednak ktoś miał taki przypadek ?
  • Poziom 10  
    Dziwny przypadek :)

Ja bym obstawiał mimo wszystko problem z sondą. Mogłeś trafić na wadliwą lub źle dobraną. Zakładam, że połączenia kostek były sprawdzone...
    Czy układ wydechowy masz szczelny ?
    Czy nie zamontowałeś żadnej strumienicy lub podobnej ingerencji w układ wydechowy ?
    Dalej idąc zawsze możesz sprawdzić jaki masz AFR (skład mieszanki), żeby mieć pewność, że to jest kwestia spalania, a nie nieszczelności układu paliwowego.
  • Poziom 16  
    Dla pewności sprawdź czy nie przybywa Ci oleju. Przy takim spalaniu spaliny mogą być nieco "gryzące".
    Spalanie jak na ten zespół napędowy bardzo wysokie. Nie śmierdzi paliwem w aucie lub w komorze silnika?

A może ktoś Ci upuszcza paliwka nocami:)

Warto by sprawdzić rezystancję czujnika temperatury, czy nie wprowadza w błąd ECU i silnik jedzie cały czas na zwiększonej dawce rozruchowej.
    Wartości dla temp 30* to ok 2000Ohm
    dla 80* od 275 do 375Ohm.
    Czym większa temperatura tym mniejsza rezystancja.Dla 100* powinno być od 100 do 225Ohm.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Witam. W skrócie, bo wcześniej napisałem więcej, ale niestety mi się skasowało ;). Ten typ po prostu tak ma. Ustalone, że wszystkie pomiary w porządku. Rozmowa z dwoma użytkownikami AAM 1.8 automat też potwierdza. Ponadto dziś byłem w ostatnim zakładzie ( polecanym przez 3 poprzednie 8-) - i właściciel stwierdził, że nie ja pierwszy do niego przyjeżdżam z tym problemem. Wyjście zamiana na manual skrzynie za ok 1000zł. Dodam, że samochód dokładnie był sprawdzany przez zaufanego człowieka w serwisie Vw. Efektem wydane ok 700 zł i spalanie takie samo. Jedyny plus, że go trochę "odświeżyłem". Pozdrawiam i dziękuję za uwagi. Jeżeli komuś aam automat palił mniej niech już mnie nie dołuje ;))))
  • Poziom 19  
    teraz juz wiesz dlaczego ma tylko 70 tyś też sie kiedys nadziałem na podobną okazje..
  • Poziom 15  
    szaryrm napisał:
    Witam i proszę o pomoc. Jestem od niedawna posiadaczem vw golf III 1.8 aam automat. Problemem jest duże spalanie paliwa. W cyklu mieszanym jest to około 17 - 18 litrów benzyny natomiast gazu to już powyżej 20 litrów.

Nie pozostaje nic innego jak jeżdzić w mieście na gazie, ponad 30 zł taniej na 100km, a w trasie na benz, 8.5 l PB jest do przyjęcia.
  • Poziom 1  
    sprawdz wszystkie podcisnienia,jezeli gdzies ciagnie lewe powietrze,sonda to wykyje i dozuci paliwa. sprawdz kazdy wezyk osobno wyciagajac go i doladnie ogladajac,kolejna rzecz to czujnik temperatury czteropinowy. dwa z pinow podaja sygnal temp. silnika na deske a dwa do kompa. najczesciej uszkadza sie ten od kompa i ma wzbogacona mieszanke a na desce temp w normie.