Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio w Oplu Vectra B inne niż oryginał

legionista24 14 Paź 2004 18:56 22597 6
  • #1 14 Paź 2004 18:56
    legionista24
    Poziom 2  

Posiadam Opla Vectre B 1.8 16V CD rocznik 1997, tak wiec sprawa wygląda tak...wiem że nie jest to wielki problem ale elektryk ze mnie nie jest zbyt dobry i potrzebuje rady gdy chcę zamontować inne radio niż fabryczne montowane w oplach

sprawa pierwsza: po wyjęciu kluczyka radio się wyłącza a ja chce żeby grało nadal....chodzi chyba tu o kabelek z napisem IGNITION...ale co z nim zrobić...

druga sprawa: jak radyjko gra nie wyświetla się na TID rząd z data...godzina i temp się świeca.....jak radyjko wyłączę data się pojawia.. podejrzewam jakiś kabel trzeba wypiąć....

trzecia sprawa: jeśli jest podłączone inne radio to nie działa mi centralny zamek z pilota i brak jest tzw. Domykania zamka jeśli chcę zamknąć samochód z kluczyka

0 6
  • #2 14 Paź 2004 20:08
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Najprościej będzie jak zastosujesz przelotkę: ISO - ISO. Wszelkich przepięcc kokonasz w niej.
    Ad. 1. Jeśli chcesz aby radio grało niezależnie od kluczyka, to podepnij przewód oznaczony jako Ignition w to samo miejsce gdzie jest przewód b. up/permanent (stałe +12 V).
    Ad. 2. W samochodowym ISO w miejscu kabelka REMOTE wychodzą dwa przewody. Jeden słuzy do sterowania/zasilania anteny (jeśli jest w tylnej części dachu). Drugi przełącza funkcje wyświetlacza po włączeniu radia (po wlączeniu radia na przewodzie remote pojawia się 12V). Tak więc jeśli przetniesz kabelek odpowiedzialny za sterowanie wyświetlaczem będzie po kłopocie.
    Ad. 3. Trochę to dziwne. Zastosuj przelotkę ISO - ISO i przetnij wszystkie zbędne połączenia w kostce zasilającej. Zostaw masę, stałe 12, załączane 12, remote i jeśli masz tą funkcję w radiu, to illumination. Resztę przetnij.

0
  • #3 14 Paź 2004 20:15
    SlaweK
    Poziom 43  

A jakie radio ?

Ignition to zapłon, a dokładnie plus który się pojawia po przekręceniu kluczyka. Nie wiem czy to radio steruje wyświetlaczem, czy podłączył górną kostkę i jak. A załączanie wyświetlacza brane jest z radia ze stylku od anteny automatycznej.

SławeK

2
  • #4 14 Paź 2004 21:21
    legionista24
    Poziom 2  

To jest Radio Philips Car 400 i steruje wyświetlaczem i mam sterowanie w kierownicy

0
  • #5 14 Paź 2004 22:49
    SlaweK
    Poziom 43  

A co do innego radia w tym aucie to należy zastowować przejście gniazdo/wtyczki DIN gdzie są oczywiście wszystkie głosniki, a z dolnej kostki tylko ACC, BATT, AntAut,GND i ILL. Oczywiście ACC z BATTm bywają zamienione lub radia różnie to wymagają i niekiedy należy je zamienić ze sobą.
    Właśnie pozostałe sygnału blokują niekiedy różne funkcje radia, np miałem pacjenta który zamontował sobie w jakieś właśnie Vectrze BETA4 Grundiga i dziwił się że po zgaszeniu stacyjki silnik nadal pracował aż do czasu wyłączenia radia (VW ma inaczej podłączoną tą kostkę).
    A co do informacji to zerknij na drugi post w tym temacie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic100873.html
    Tam masz link do ogólnie znanej strony, a potem w dziale Kablomania temat Wyświetlacz w Oplu.

SławeK

1
  • #6 18 Paź 2004 12:43
    djlj24
    Spec od car audio

Trzeba wyłączyć logikę zapłonu a nie ryć po kablach. To radio ma taką opcję.

0
  • #7 18 Paź 2004 12:46
    SlaweK
    Poziom 43  

Leszku! Pisałem o innym radiu w tym aucie a nie o oryginale.

SławeK

0