Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Sharan 1,9 TDI 90KM 1996r dławi, kaszle, przerywa !!!

AlienVoice 14 Jan 2011 21:31 7285 11
    AlienVoice
    Level 11  
    Mam VW Sharan 1,9 TDI 90KM 1996r. Zaczynając od tego że jak jest zimno to ciężko odpala. Teraz jest dodatnia temperatura wię już troche lepiej. Podczas jazdy silnik się dławi na ok. 0,5sec. i zaraz po takim zadławieniu na chwile skoczy obrót do 1000. Jak jest zimny to zdarza się to co 30sec. a jak gorący to co 2 sec. a nawet zdarzy się że zgaśnie. Na VAG nie ma błędów. Może to pompa wtryskowa albo jakiś czujnik ???
    Proszę o pomoc.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    AlienVoice
    Level 11  
    może coś więcej ?
    AlienVoice
    Level 11  
    podepnę dziś komuter i sprawdzę. Tak na marginesie to zauważyłem, że wystaje uszczelka a pompa jest cała mokra z oleju napędowego. Czy może to być przyczyną że np. zaciąga powietrze ?
    VW Sharan 1,9 TDI 90KM 1996r dławi, kaszle, przerywa !!!
    inginio
    Level 15  
    Może być,ale niemusi. Może to być również zasyfiony nastawnik.
    zeimp
    Moderator on vacation ...
    Skoro pompa wys. ciśnienia ma wycieki oleju napędowego, to oczywiście, że to jest bardzo duży problem i takie objawy mogą występować. Sugeruję usunąć usterkę, zamontować pompę, odpalić autko i opisać następstwa. Niemniej jednak myślę, że po uszczelnieniu pompy (oczywiście z wiedzą) wszystko będzie ok. :)
    zeimp
    Moderator on vacation ...
    A zrobiłeś tak jak Ci pisałem, czy dalej kombinujesz i szukasz wielu rozwiązań, zamiast wykluczać je pokolei? Masz definitywnie usterkę pompy (wyciek/nieszczelność) więc zacznij od tego a nie elektroniki się czepiasz!
    AlienVoice
    Level 11  
    pompa została uszczelniona i dalej to samo.
    gdzie się znajduje nastawnik żeby go wyczyścić ?
    AlienVoice
    Level 11  
    Problem został usunięty. Przestawiony wałek rozrządu. W jaki sposób to się mogło stać ? niewiadomo. Waże że po problemie. Dziękuję wszystkim zainteresowanym tematem.
    Pozdrawiam