Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja internetu Laptop-Pc przez router Tp-link POMOCY

diabolo25 14 Sty 2011 22:06 7148 19
  • #1 14 Sty 2011 22:06
    diabolo25
    Poziom 8  

Chcialbym rozdzielic internet na PC i laptop.
    Korzystam z internetu radiowy e-net24.
    Caly czas korzystalem na komputerze z internetu a teraz chcialbym miec go tez na laptopie!
    Mam:
    -kabel sieciowy
    -router tp-link td-W8901G
    Internet przez router dziala bez zarzutow.
    Po podlaczeniu kabla sieciowego do laptopa uzyskuje on dostep do internetu lecz moj problem polega na tym ze nie moge rownoczesnie korzystac z internetu na lapku i PC gdyz po zalaczeniu internetu na np. PC momentalnie znika polaczenie na Laptopie.

Prosilbym o podanie rozwiazania tego problemu!

0 19
  • #2 14 Sty 2011 22:07
    piterus99
    Poziom 43  

Pokaż ipconfig /all z jednego i drugiego urządzenia, wygląda, że będzie Ci potrzebne kolejne urządzenie dostępowe.
    Z tym tplinkiem to jakaś prowizora chyba?

0
  • #3 15 Sty 2011 09:24
    diabolo25
    Poziom 8  

Błagam pisz najprościej jak sie da.Jak mam sprawdzic to ip config all??

0
  • #4 15 Sty 2011 10:25
    nitro07
    Poziom 14  

Uruchom wiersz poleceń, menu start->uruchom->cmd enter i wpisz komendę ipconfig /all

0
  • #5 15 Sty 2011 14:46
    diabolo25
    Poziom 8  

Moj problem polega na tym ze nie moge otworzyc strony 192.168.1.1 lub 192.168.0.1 wiec nie moge skonfigurowac routera aby dzialal na 2 pc.Nie wpisalem ip w konfiguracji znaczy ip Laptopa i Pc i w tym tkwi problem...

0
  • #6 15 Sty 2011 15:00
    piterus99
    Poziom 43  

Ten tplink W8901 nie jest routerem w Twojej konfiguracji.
    ipconfig /all pokazuj i nie marudź.

0
  • #7 16 Sty 2011 00:15
    diabolo25
    Poziom 8  

Jak ci mam to niby pokazac tam sie nie da kopiuj-wklej!

Serwer 192.168.1.1 zbyt długo nie odpowiada.

Witryna przez dłuższy czas nie odpowiedziała na żądanie połączenia i przeglądarka przestała czekać na odpowiedź.

* Możliwe, że serwer tymczasowo nie działa lub jest nadmiernie obciążony. Jeśli tak, spróbuj ponownie później.
    * Nie możesz oglądać innych witryn? Sprawdź swoje połączenie z siecią.
    * Czy Twój komputer lub sieć jest chroniona przez zaporę sieciową lub serwer proxy? Ich nieprawidłowa konfiguracja może powodować problemy z przeglądaniem witryn internetowych.
    * Jeśli nadal występują problemy, skonsultuj się z administratorem sieci lub dostawcą usług internetowych.

A raz udalo sie mi wejsc...

Polapalem sie :D
    Konfiguracja IP systemu Windows

Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : a-6f892f64be624
    Sufiks podstawowej domeny DNS . . . . . . :
    Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Nieznany
    Routing IP włączony . . . . . . . : Tak
    Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie

Karta Ethernet Połączenie lokalne:

Sufiks DNS konkretnego połączenia :
    Opis . . . . . . . . . . . . . . : Karta Realtek RTL8139 Family PCI Fas
    t Ethernet NIC
    Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-0E-2E-D0-20-8F
    DHCP włączone . . . . . . . . . . : Nie
    Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
    Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0
    Brama domyślna. . . . . . . . . . :

Karta PPP Internet:

Sufiks DNS konkretnego połączenia :
    Opis . . . . . . . . . . . . . . : WAN (PPP/SLIP) Interface
    Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-53-45-00-00-00
    DHCP włączone . . . . . . . . . . : Nie
    Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 172.16.64.7
    Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.255
    Brama domyślna. . . . . . . . . . : 172.16.64.7
    Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 213.199.225.10
    213.199.225.14
    NetBIOS przez Tcpip . . . . . . . : Wyłączony

0
  • #8 16 Sty 2011 00:24
    piterus99
    Poziom 43  

No ale o tym, że wpisujesz login i hasło to już cichosza, bo jeszcze się dowiedzą i za łatwo będzie rozwiązać problem.
    Więc - musisz sprzedać tego W8901 i kupić np WR340G

PS - jeszcze żeby się upewnić - kabel z anteny wchodzi do W8901 pod gniazda oznaczone 1-4, tak?

0
  • #9 17 Sty 2011 09:28
    diabolo25
    Poziom 8  

Ale ten router preferowal własnie gosciu w sklepie pod netie!
    Tak, kabel idzie do gniazd od 1-4.

PS.
    Jeśli mogę to dołączę film udowadniający ,że tp-link tego typu dziala dla neti(net24 i neostrady)

0
  • #10 17 Sty 2011 12:19
    piterus99
    Poziom 43  

? Skąd wziąłeś Netię teraz? Masz radiówkę to trzymaj się tego, skoro wchodzi do gniazd 1-4 to ten router nie będzie prawidłowo działał w Twoim wypadku.

0
  • #12 17 Sty 2011 18:10
    piterus99
    Poziom 43  

Nie musisz mi wierzyć.. Poza tym, dnsy sugerują, że Twój dostawca korzysta z tktelekom.

Ale skoro wiesz lepiej to konfiguruj.

Co do filmiku - jakby pokazali urządzenie, to byś widział, że podłączony kabel do routera to telefoniczny, wychodzący ze ściany, biegnący ziemią i trafiający do DSLAMu a nie do anteny i potem radiowo do bazy.

0
  • #13 18 Sty 2011 22:10
    diabolo25
    Poziom 8  

Kurde szkoda ze nie polacze neta ,ale tak przy okazji jak sprawdzic czy mam wifi w lapku??

0
  • #14 18 Sty 2011 22:44
    gkmaster
    Poziom 17  

Kolego - proponuję abyś zrobił zdjęcia jak to wszystko masz połączone - szczególnie fotki podłączenia kabli do gniazd routera. Ewentualnie wrzuć konfigurację routrera (print screen z ekranu) Ewentualnie naszkicuj jakiś schemat podłączonych urządzeń bo jak narazie to się przepychacie z PIETRUS99 i nie wiele z tego wynika.

Jeśli dobrze patrzę to router TP LINK W8901 ma wbudowany modem ADSL, więc z gniazdka telefonicznego powinieneś mieć podłączony kabelek do routera na czarne gniazdo ADSL. Natomiast do gniazd 1-4 powinny być podłączone kompy. Powinno działać bez problemu. Na routerze oczywiście musi być uruchomiona funkcjonalność DHCP (automatyczne nadawanie adresów IP).

0
  • #15 18 Sty 2011 23:19
    romeok01
    Poziom 35  

Ty korzystasz z usług tej firmy -> Link ?
    Masz internet radiowy tak?

Czym łączysz się z tym internetem? Masz jeszcze jakieś urządzenia?

Ta firma od której masz internet nie ma nic wspólnego z netią i to nie jest netia.

Z netią łączysz się przez router z modemem ADSL i ten modem podłaczasz do lini telefonicznej.

Ty masz internet radiowy Wifi i ten roter co kupiłeś nie nadaje się, bedziesz musiał go sprzedać i kupić inny, bez modemu ADSL z portem WAN.

Musisz mieć jakieś urządzenie które odbiera ten internet radiowy i prawdopodobnie idzie z niego kabel lan z wtyczką RJ45.

Ale z tego się uśmiałem

Cytat:
    Ale ten router preferowal własnie gosciu w sklepie pod netie!

:D:D:D:D:D:D:D:D

0
  • #16 18 Lut 2011 19:03
    diabolo25
    Poziom 8  

Do gniazd w routerze mam włożone takie kable:
    Gniazdo1: Mam kabel łączący bezpośrednio Modem z Routerem
    Gniazdo2:Puste
    Gniazdo3: LAN(Laptop)
    Gniazdo4: Kabel łączący router z Komputerem
    POWER: Zasilanie routera
    Line: Gniazdo telefoniczne puste

Nie rozumiem dlaczego mogę korzystać z internetu poprze router skoro twierdzicie ze musi iść do niego kabel telefoniczny...Ja nie mam stacjonarki i kabel w gnieździe wcześniej wspomnianym nie jest podłączony a jednak router udostępnia internet.
    Dostarcza także internet Laptopowi lecz nie mogę korzystać na obu sprzętach równocześnie z neta.

Może internet udostępnia mi przez LAN??
    Nie wiem nie jestem tak obeznany...
    Na instrukcji nie piszą aby podłączać kabel telefoniczny gdyż można używać go bez stacjonarki.

Może internet nie udostępnia się gdyż blokują dostęp jakieś porty??

Świecą sie kontrolki:
    WLAN-czasem mruga
    1
    4
    Nie świeca się:
    ADSL
    Internet

Ps:
    Na filmiki i w tytule pisze jak "byk" enet24!

0
  • #17 18 Lut 2011 19:38
    piterus99
    Poziom 43  

Od końca.
    Pokaż sekundę filmiku, w którym pada słowo ENET24. Pojawia się tylko NET24, która to nazwa jest nazwą usługi proponowanej przez Netię.

Skoro masz kabel od Internetu RJ-45, to można pod pewnymi warunkami użyć ten router do rozprowadzenia sygnału bezprzewodowo. Jednym z tych warunków jest..wyłączenie routera, zostawienie samego modułu bezprzewodowego przy pracy. Drugim warunkiem jest fakt, że router musi być "piętro wyżej" a u Ciebie ewidentnie go brakuje.
    Podsumowując - Twój router nie potrafi routować tego sygnału. I tyle.

0
  • #18 12 Mar 2011 15:40
    diabolo25
    Poziom 8  

Okey....Ładnie podkresliles!
    Mam nadal ten sam router i internet i podzielilem interent za pomoc bramy domyslnej ktora znajduje sie na Lapotopie.
    Brat laczy sie za pomoc mojego komputera,polacze internet wtedy on ma internet a , jesli moj komputer nie jest wlaczony to laczy sie bezposrednio za pomoca nazwy uzytkownika i hasla...
    Tylkoe teraz nie rozumie czemu jest tak ,że mi pojdzie swietnie internet a u niego przerywa czasem polaczenie lub poprostu bardzo wolno "trybi" czy jest cos ,jakas czynnosc umozliwijaca podzial szybkosci internetu na polowe tak aby kazdy z nas mial rowną predkos?

0
  • #19 12 Mar 2011 15:42
    piterus99
    Poziom 43  

diabolo25 - niezły sposób! Pogratulować;)

Czy jak on sam nawiąże sesje do operatora, to też mu tak muli, czy już dobrze działa?

0
  • #20 14 Mar 2011 17:43
    diabolo25
    Poziom 8  

Sesje,operator pewnie to slowa codziennego uzytku ale ja nie bardzo rozumiem o co ci chodzi takze jesli bys mogl napisz to prosciej ;)

Pomożcie czuje ze jestem bliski rozwiazania problemu... wyjasnij mi co mam zrobic

0