Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SPS4462/06 nie podaje wody na mieszadła

muchar81 14 Sty 2011 23:37 2508 2
 • #1 14 Sty 2011 23:37
  muchar81
  Poziom 2  

  Witam
  opiszę pokrótce mój przypadek: zmywarka Bosch SPS4462/06 nie podaje wody na mieszadła. Wykonane dotąd czynności: zdemontowany, odkamieniony, wyczyszczony płaszcz wodny, sprawdzona drożność rurek.
  Woda do zmywarki dopływa co widać na płaszczu wodnym, aquastop działa bo zatrzymuje wodę w odpowiednim momencie, kanaliki przy jonicie drożne. Po otwarciu zmywarki podczas pracy woda jest w zmywarce na wysokości ok. 1 cm od dna, jednak ścianki są suche, więc woda ma za małe ciśnienie i nie ma siły wpłynąć do mieszadeł. Programator się przemieszcza jak przy prawidłowym cyklu mycia.
  Co mogę jeszcze sprawdzić, co może mieć wpływ na taki stan rzeczy? Czy jest w tej zmywarce pompa ciśnieniowa albo coś w tym rodzaju? Jeśli jest jak ją sprawdzić czy działa? Jak uruchomić tą zmywarkę z otwartymi drzwiami? w którym miejscu jest mikrowłącznik?
  Pozdrawiam i proszę o pomoc.

  Moderowany przez skryn:

  Pierwsza część wiadomości zawiera pewne znamiona profesjonalnego serwisu, jednak druga część powala na kolana.
  Przeniosłem z działu AGD serwis > AGD zmywarki.

  0 2
 • #2 15 Sty 2011 15:12
  zhudomel
  Specjalista AGD

  Jest pompa ciśnieniowa i powinna się włączyć już w trakcie pobierania wody z płaszcza do środka zmywarki. Najpierw słychać ją cicho a potem coraz głośniej w miarę podnoszenia się poziomu wody. Jeżeli jej nie słychać to może być uszkodzona (przerwa w uzwojeniu lub kondensator rozruchowy). Nie widzę powodu uruchamiania z otwartymi drzwiami.

  1
 • #3 15 Sty 2011 19:08
  muchar81
  Poziom 2  

  Jak wygląda ta pompa? Czy można ją sprawdzić czy działa?
  pozdrawiam

  2