Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alba ICS162 wyciszający się dzwięk w jednym głośniku

15 Sty 2011 01:09 1137 2
  • Poziom 9  
    Witam. posiadam od niedawna radio Alba ICS162 i miewam problem z wyciszającym się lewym głośnikiem. dokładniej problem polega na tym że od czasu do czasu wycisza się on ale nie do końca. muzyki nie słychać ale "biiiip" podczas przełączania tak (prawy głosnik gra w porzadku) po jakimś czasie wraca do normalności. głosnik jest dobry a pozatym wcześniej miałem radio SONY i nigdy takiego problemu nie było.
    Co może być nie tak? wina radia, przewodów czy głosnika?
    proszę o pomoc.
  • Poziom 19  
    Moim zdaniem, chociaż mogę się mylić, jest to wina przewodów.
    Sprawdziłbym połączenia między radiem, a przewodami i między przewodami, a "wyciszającym się" głośnikiem.
    Na przykład zamieniłby chwilowo przy radiu przewody lewego i prawego głośnika.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    przewody są w porządku. wszystko sprawdziłem. przełożyłem prawe na lewe - to samo tylko że drugi głośnik. okazało się że po przełożeniu na kable na tylne głośniki też zawsze z jednym jest problem. wujek google podpowiedział że to może być przyczyna zimnych albo wykruszonych lutów. chyba ma coś racji bo jednak z radiem jest nie tak. jak się porządnie ****** w nie to wszystko w porządku. ale po jakimś czasie dalej to samo. raczej samemu z tym nic nie zdziałam. narazie podłączony lewy głośnik do przewodu od przednich głośników a prawy od tylnych. i gra :D :P