Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota avensis 2,0td 1998r pokazuje mi się błęd

bzst 15 Jan 2011 09:28 2714 4
    bzst
    Level 13  
    Witam mam toyotę avensis 2,0td 1998r pokazuje mi się błąd obwód zaworu zwężenia kanału dolotowego. Co oznacza ten błąd.
    zeimp
    Moderator on vacation ...
    Szczerze powiem, że pierwszy raz słyszę o takim błędzie. Napisz kod błędu a nie jego opis, wtedy może i pomogę i jeszcze czym skanowałeś toyotkę.... Dorzuć może więcej objawów, jakie występują nieprawidłowości - będzie łatwiej :) Pozdrawiam.
    bzst
    Level 13  
    Skanowałem go cdif błąd P1420
    zeimp
    Moderator on vacation ...
    Sterownie przepustnicy przez wtórną puszkę przeponową (tak to brzmi w KTS-sie) I teraz tak:
    Przepustnica jest wychylana poprzez taki siłownik na podciśnienie z wakum pompy(taka grucha).
    Pomiędzy tą "grucha" a wakumpompą jest taki elektrozawor. Twój błąd pojawia się wówczas, jeżeli zaworek się blokuje, lub instalacja ma przerwę.Odszukaj ten elektrozaworek jest tam na silniku 4 takie elektrozaworki z przewodami podciśnieniowymi ,każdy z nich ma wtyczkę z 2 kablami zasilanie po zapłonie a masę (-) wysyła ECU.
    Twój zaworek poznasz po tym, że jest połączony z "gruchą" przepustnicy.Zaworek powinien mieć około 30-40 OHM i po podaniu bezpośrednio 12V ma klikać. Jeśli to wszystko działa to proponuję Ci zmostkować Twój feralny zaworek z innym ale tylko zasilania (odnajdziesz je zwykłą lampą probierczą 5W)!!! Póżniej skasuj błędy i GOTOWE!
    Zasilania (mimo iż na Twoim zaworku będzie napięcie) łączy się po to, że w toyotach coś we wiązkach ( z czasem) traci przepływ prądu i w rzeczywistości Twój zaworek nie otrzymuje tyle prądu ile mu potrzeba i w związku z tym on zadziała z opóżnieniem, ale komputer już to wyłapie i zapali Ci checka. Jak to nie pomoże, to wymień ten nieszczęsny zaworek.
    Według tego kodu błędu tak to u mnie wygląda. Jeśli się mylę, to ktoś mnie poprawi - ale myślę, że tym razem pomogłem ;) Pozdrawiam.