Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic Smart Home
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc przy sprawdzeniu schematu

Michal982 15 Sty 2011 10:54 1284 0
  • #1 15 Sty 2011 10:54
    Michal982
    Poziom 1  

Witam.
    Jestem tu nowy i proszę o pomoc stałych użytkowników forum. Planuję zakup pieca na słomę do mojego nowo wybudowanego domu. Zakupiłem działkę z budynkami gospodarczymi, mam możliwość składowania dużych ilości słomy a także wykorzystania jednego z budynków gospodarczych na kotłownie, który jest oddalony o 15m od domu. Problem jest w tym że piece na słomę są o mocach minimum 30kW a ja mam nowy dobrze ocieplony dom o powierzchni 120 m, którego zapotrzebowanie na moc to około 17kW - tak mi się wydaje. Myślę o zamontowaniu dużego zbiornika akumulacyjnego ale nie wiem na ile litrów? Nie wiem gdzie lepiej umieścić zbiornik akumulacyjny: w domu czy w kotłowni, oddalonej o 15 m. Przygotowałem przykładowy schemat ale nie wiem czy będzie działał poprawnie, chciałabym zapytać jaki typ zaworu nr 3 powinienem zastosować, tak aby po nagrzaniu wody w układzie centralnego ogrzewania automatycznie przełączał się na ogrzewanie bufora? Chciałbym także wiedzieć czy pompa na wyjściu z kotła jest w odpowiednim miejscu, czy potrzebuję aż tylu pomp ( mam możliwość umieszczenia zbiornika akumulacyjnego na najwyższym poziomie) ??Bardzo proszę o fachową odpowiedź :)

Pomoc przy sprawdzeniu schematu

0 0
  • Deimic Smart Home